Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Energetyka obywatelska - grafika
Urząd MiastaOchrona środowiska

Zmiany klimatu są coraz bardziej zauważalne, głównie z tego względu, że następują z coraz większą intensywnością. Niestety naukowcy przewidują, że zjawiska związane ze zmianami klimatu będą coraz intensywniejsze i jeszcze bardziej odczuwalne. Znaczącym źródłem degradacji środowiska jest sektor energetyki. Z dużych elektrociepłowni, elektrowni i ciepłowni emitowane są znaczne ilości gazów cieplarnianych.

Czyste Powietrze - grafika
Ochrona środowiskaPrzypięte

Program 'Czyste Powietrze' - logo

Urząd Miasta Milanówka informuje, że:

Wnioskodawcy, których przeciętny miesięczny  dochód  na  jednego  członka gospodarstwa domowego wskazany w zaświadczeniu wydawanym zgodnie z art. 411 ust. 10g ustawy – Prawo ochrony środowiska, nie przekracza kwoty:

 1. 1400zł w gospodarstwie wieloosobowym,
 2. 1960zł w gospodarstwie jednoosobowym,

uprawnieni są do podwyższonego poziomu dofinansowania. Chcesz widzieć ile? Zajrzyj do Załącznika nr 2a.

Zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego – Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Kościuszki 16, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Pomoc przy wypełnieniu wniosku – Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią, ul. Spacerowa 4, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Informacje niezbędne do złożenia wniosku:

 1. Dane wnioskodawcy: Imię i nazwisko, pesel, nr telefonu, adres zamieszkania, adres email – niezbędne do założenia konta na Portalu Beneficjenta;
 2. Czy wnioskodawca pozostaje w zw. małżeńskim, jeżeli tak to informacja o współmałżonku: Imię i nazwisko, pesel;
 3. Wspólnota majątkowa: Tak/Nie;
 4. Współwłasność, jeżeli tak to dane współwłaścicieli: Imię i nazwisko, adres;
 5. Numer Rachunku Bankowego Wnioskodawcy;
 6. Adres budynku w którym prowadzone jest przedsięwzięcie;
 7. Numer Księgi Wieczystej i nr dz. ew.;
 8. Rok wystąpienia o zgodę na budowę/ rok zgłoszenia;
 9. Powierzchnia całkowita budynku/lokalu;
 10. Czy w prowadzona jest tam działalność gospodarcza, jeżeli tak to należy określić procent powierzchni przeznaczonej na działalność, powyżej 30% brak dotacji;
 11. Dochód wnioskodawczy za rok poprzedni wraz z wskazaniem podstawy (PIT, działalność gospodarcza, gospodarstwo rolne, świadczenia rodzinne itp.);
 12. Zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego – w przypadku wnioskodawców uprawnionych do podwyższonego dofinasowania.

pdfProgram priorytetowy: Czyste Powietrze1.4 MB 

Punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze
Ochrona środowiskaUrząd Miasta

Zapraszamy do Punktu Konsultacyjnego dotyczącego programu "Czyste Powietrze"! W celu zapisu na konsultacje indywidualne, bądź w celu uzyskania pomocy w wypełnieniu wniosku należy dzwonić pod numer telefonu: 22 758 30 61 (wew. 202 lub 204).  

Zaginął kot Maurycy - grafika
Zaginione-znalezione zwierzęta

6 lipca 2019r. z ul. Wiatracznej zaginął roczny, biały kotek Maurycy z czarnym ogonkiem, czarnym lewym uchem i czarną łatką na prawym udzie tylnej łapy. Ma czerwoną obrożę z adresatką oraz chipa. Prosimy o kontakt, jeśli ktoś go widział tel. 515241881.

Zaginął rudy kot - grafika
Zaginione-znalezione zwierzęta

W niedziele rano 7.04.2019 r. kot wyszedł z domu i nie wrócił. Ostatni raz widziany był koło godziny 18:00 w parku „Zielony Dołek” przy ul. Krótkiej. Duży rudy kot z lekkim zezem, waga około 6kg, kot jest bardzo towarzyski i kontaktowy.

 

Ankieta do zaktualizowanego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej - grafika
Ochrona środowiskaUrząd Miasta

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety, która pomoże nam w zdiagnozowaniu głównych źródeł emisji i poprawie efektywności energetycznej obiektów na obszarze Gminy. Warto zaangażować się w tak ważne przedsięwzięcie, jakim jest aktualizowany dokument Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Zamierające sosny, „rude korony” – kornik ostrozębny - grafika
Ochrona środowiskaUrząd Miasta

Obserwowane w ostatnim czasie rude i przebarwione korony sosen to w dużej mierze wynik działalności kornika ostrozębnego. Owad ten jest zaliczany do „szkodników wtórnych” sosny, przeważnie zasiedla drzewa osłabione w wyniku różnych zjawisk (susza, pożar, zanieczyszczenia przemysłowe, smog, itp.)

Konsultacje projektu zaktualizowanego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Milanówek - grafika
Ochrona środowiskaUrząd Miasta

Przypominamy o konsultacjach projektu zaktualizowanego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Milanówek (PGN), które odbędą się w terminie od 19.02.2019 r. do 12.03.2019 r. do godz. 16:00.

Odłowiono psa - grafika
Zaginione-znalezione zwierzęta

W dniu 25.02.2018 około godz. 17.45 na ul. Owczarskiej został odłowiony pies (podobny do owczarka niemieckiego). Obecnie przebywa w schronisku, czeka na swojego właściciela.