Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Komunikat do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym - grafika
Bezpieczeństwo akt

Szanowni Państwo, sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

Co zrobić w przypadku zgubienia lub kradzieży dokumentów? - grafika
Bezpieczeństwo akt

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji związanych z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.

Zagrożenie grypą ptaków – pamiętajmy o bioasekuracji! - grafika
Bezpieczeństwo akt

Pojawiły się już pierwsze w tym sezonie ogniska choroby u ptaków dzikich oraz hodowlanych. Warunki atmosferyczne i migracja ptaków powodują, że utrzymuje się wysoki poziom zagrożenia kolejnymi ogniskami grypy ptaków w gospodarstwach utrzymujących drób. Hodowcy drobiu mają obowiązek ściśle przestrzegać zasad bioasekuracji.

Straż Miejska pomoże odpalić samochód - grafika
Bezpieczeństwo akt

Okres jesienno-zimowy i niskie temperatury nie sprzyjają sprawności akumulatorów co powoduje problemy z rozruchem pojazdów. Choć brak możliwości uruchomienia silnika, może mieć różne przyczyny to najczęściej jest nią rozładowany akumulator.

Komunikat GINB w związku z sezonem jesienno-zimowym - grafika
Bezpieczeństwo akt

Szanowni Państwo, brak  szczelności  i  sprawności  urządzeń  spalających  paliwa, instalacji  kominowych  i  gazowych  oraz  brak  drożności  i właściwego ciągu przewodów wentylacyjnych są najczęstszymi przyczynami zatrucia tlenkiem węgla (czadem) oraz wybuchów gazu i pożarów. 

Straż Miejska apeluje: zachowajmy zwiększoną ostrożność! - grafika
Bezpieczeństwo akt

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, milanowska Straż Miejska, w celu zapewnienia spokoju i porządku, a także płynności ruchu pieszego i kołowego, zwiększyła ilość patroli w rejonie cmentarza przy ul. Wojska Polskiego.

Pokaz pierwszej pomocy dla Seniora - grafika
Strefa senioraBezpieczeństwo akt

Milanowscy Seniorzy już wiedzą, że pierwsza pomoc w sytuacji zagrożenia życia jest na w We wtorek 25 października została przeprowadzona prelekcja dot. pierwszej pomocy, organizowana w ramach akcji Urzędu Miasta Milanówka oraz Centrum Usług Społecznych w Milanówku - "Październik miesiącem Seniora".

Pokaz pierwszej pomocy dla Seniora - grafika
Strefa senioraBezpieczeństwo akt

Już we wtorek 24 października 2022 r. o godz. 13:00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach prowadzonej przez Urząd Miasta Milanówka i Centrum Usług Społecznych w Milanówku akcji pn. „Październik miesiącem Seniora”.

Znakowanie rowerów – tylko do 31 października! - grafika
Bezpieczeństwo akt

Straż Miejska w Milanówku informuje, iż z ostatnim dniem października br. zostanie zakończony sezon znakowania rowerów.

Seniorze, obroń się sam!  - grafika
Bezpieczeństwo aktStrefa seniora

Za nami drugie spotkanie z cyklu "Październik miesiącem Seniora"! Spotkanie - "Seniorze, obroń się sam!" zostało poprowadzone 19 października przez wykwalifikowanego instruktora samoobrony i funkcjonariusza Straży Miejskiej w Milanówku, st.insp. Rafała Śliwińskiego.