Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Październik miesiącem Seniora! - grafika
Bezpieczeństwo aktStrefa seniora

W Milanówku Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który na całym świecie obchodzony jest 1 października, świętujemy nie jeden dzień, a przez cały miesiąc! Specjalnie dla Milanowskich Seniorów przygotowana została bogata oferta wydarzeń z cyklu „Bezpieczny Senior w Milanówku”. Urząd Miasta Milanówka, Centrum Usług Społecznych w Milanówku oraz milanowska Straż Miejska i Policja, zdając sobie sprawę, że osoby starsze bardzo często padają ofiarą wyłudzeń, napadów czy kradzieży, przygotowali szereg spotkań poświęconych kwestii bezpieczeństwa.

Dystrybucja jodku potasu - grafika
Bezpieczeństwo aktZdrowie i rodzina

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, do punktów dystrybucji przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Dzień Bezpieczeństwa w Milanówku - 25 września 2022 r. - grafika
Bezpieczeństwo aktKultura i rozrywka

Już w niedzielę 25 września zapraszamy na Dzień Bezpieczeństwa w Milanówku! Pokazy ratownictwa, symulatory dachowania, pokazy medycyny pola walki oraz pojazdów i wyposażenia Wojsk Obrony Terytorialnej, a także konkursy i warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych to tylko niektóre z czekających na Was tego dnia atrakcji!

Święto Straży Miejskiej - grafika
Bezpieczeństwo akt

Dzień 29 sierpnia jest dniem Straży Miejskiej, obchodzonym w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku o strażach gminnych.

Jesienne szczepienie lisów na terenie województwa mazowieckiego - grafika
Bezpieczeństwo akt

Od 10 do 24 września 2022 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadzi jesienną akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie całego województwa mazowieckiego.

Uruchomienie syren alarmowych - 4 sierpnia 2022 r.  - grafika
Bezpieczeństwo akt

Uprzejmie informujemy, że jutro (tj. 4 sierpnia 2022 r.) w godz. 11.00-13.00 w Milanówku planowane jest uruchomienie syren alarmowych. 

Tymczasowa zmiana wejścia do siedziby Straży Miejskiej - od 13.07.2022 r. - grafika
Bezpieczeństwo akt

Uprzejmie informujemy, iż w związku z trwającymi pracami budowlanymi dworca PKP w Milanówku, od dnia 13 lipca br., dotychczasowe wejście główne do siedziby Straży Miejskiej od strony dworca będzie nieczynne.

Dzikie ptaki uratowane przez Straż Miejską - grafika
Bezpieczeństwo akt

W ostatnim czasie funkcjonariusze Straży Miejskiej w Milanówku uratowali dzikie ptaki, które potrzebowały pomocy.

Uwaga! Wścieklizna! - grafika
Bezpieczeństwo akt

Wścieklizna jest nieuleczalną, wirusową chorobą zakaźną o niezmiernie ostrym i prawie zawsze śmiertelnym przebiegu, atakującą układ nerwowy ludzi i zwierząt. Na terenie województwa mazowieckiego odnotowuje się przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich (lisów, nietoperzy, jenotów, borsuka, saren) oraz u zwierząt towarzyszących (psy i koty)

Nietrzeźwy kierujący ujęty - grafika
Bezpieczeństwo akt

W piątkowy wieczór (24 czerwca) operator monitoringu miejskiego, na jednej z ulic w centrum Milanówka, zauważył mężczyznę, który przyjechał pod sklep motorowerem, a jego zachowanie wskazywało, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu.