Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie - grafika
Bezpieczeństwo akt

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii ogłosił, że w dniach od 9 do 20 września 2023 r. planowane jest na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzenie akcji szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Bezpieczne wakacje w mieście - grafika
Bezpieczeństwo akt

Miesiące wakacyjne w mieście to czas specyficzny. Część osób wyjeżdża na wczasy, w dalsze czy krótsze podróże, a niektórzy spędzają lato pozostając w miejscu zamieszkania. Są też dzieci, które zostały wraz z rodzicami w domu – dla nich organizowane są różnego rodzaju atrakcje w ramach "lata w mieście” - oraz młodzież, która już często sama organizuje sobie czas na terenie miasta.

Uruchomienia syren alarmowych - 20.07.2023 r.  - grafika
Bezpieczeństwo akt

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 lipca 2023 r. (czwartek), w godz. 8.00-16.00 odbędą się testowe uruchomienia syren alarmowych na terenie powiatu grodziskiego mające na celu weryfikację poprawności integracji Wojewódzkiego oraz Powiatowego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności. 

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów - grafika
Bezpieczeństwo akt

21 czerwca obchodzony jest V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Patrole rowerowe na ulicach Milanówka - grafika
Bezpieczeństwo akt

W Milanówku od wielu lat, wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, praktykowana jest forma patrolowania miasta na rowerach.

Znakowanie rowerów – od 22 kwietnia - grafika
Bezpieczeństwo akt

Straż Miejska zaprasza wszystkich milanowskich rowerzystów do oznakowania swoich jednośladów! Akcja rusza już w sobotę 22 kwietnia, podczas wydarzenia organizowanego przez Urząd Miasta i Straż, z okazji Światowego Dnia Ziemi. Co ważne, tego dnia nie obowiązują wcześniejsze zapisy na znakowanie!

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „WOLF-RAM-23” - grafika
Bezpieczeństwo akt

W dniach 17-19 kwietnia br., na terenie całego kraju odbędą się ćwiczenia pod kryptonimem „Wolf-Ram-23”. Celem działań jest doskonalenie umiejętności służb i ich reakcji na potencjalne wystąpienie sytuacji kryzysowej.

Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie - grafika
Bezpieczeństwo akt

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii ogłosił, że w dniach od 25 marca do 16 kwietnia 2023 r. planowane jest na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzenie akcji szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Interwencja Straży Miejskiej  - grafika
Bezpieczeństwo akt

2 marca w godzinach południowych, dyżurny Straży Miejskiej w Milanówku, otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu przy schodach prowadzących na wiadukt od strony ul. Warszawskiej. 

„STOP blokowaniu sygnału” – kampania edukacyjna KIGEiT - grafika
Bezpieczeństwo akt

We współczesnym, cyfrowym świecie, problem z zasięgiem komórkowym oznacza nie tylko brak możliwości wykonywania i odbierania połączeń, czy problem z wysyłką SMSów, ale przede wszystkim powoduje duże ograniczenia w dostępie do internetu - co z kolei może wiązać się z problemami w wykonywaniu pracy zdalnej, korzystaniu z serwisów streamingowych czy dostępie do informacji. Mimo wytężonych starań wszystkich operatorów, zarówno w warstwie rozbudowy infrastruktury jak i edukacji konsumentów, wykluczenie cyfrowe wciąż pozostaje w Polsce realnym problemem. Często indywidualni odbiorcy decydują się na samodzielne rozwiązanie problemu ze znikającym zasięgiem poprzez instalację taniego i nielegalnego wzmacniacza sygnału. Jednak pozornie proste rozwiązanie, samo w sobie stanowi źródło problemów – zarówno prawnych dla nielegalnego użytkownika, jak i technicznych dla pozostałych użytkowników sieci.