Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Październik Miesiącem Profilaktyki Raka Piersi - badania w Milanówku - grafika
Urząd Miasta

W Miesiącu Profilaktyki Raka Piersi zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED: Milanówek  – 23 października w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Urzędzie Miasta, ul. T. Kościuszki 45  

Konsultacje projektu uchwały w sprawie: Programu współpracy Miasta Milanówka z organizacjami pozarządowymi na rok 2024 - grafika
Urząd MiastaKonsultacje społeczne

Burmistrz Miasta Milanówka przedstawia do konsultacji projekt uchwały Rady Miasta Milanówka w sprawie: Programu współpracy Miasta Milanówka z organizacjami pozarządowymi na rok 2024.

XVII edycja Milanowskiego Liścia Dębu - grafika
Urząd Miasta

Czas nagrodzić najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych w rozwój naszej społeczności Milanowian! Rusza 17 edycja nagrody "Milanowski Liść Dębu" uhonorowującej szczególne zasługi dla naszego miasta! Zapraszamy wszystkich pełnoletnich mieszkańców Milanówka oraz firmy, organizacje i instytucje do zgłaszania propozycji kandydatów do tego wyjątkowego milanowskiego wyróżnienia.  

Przerwa w dostawie wody w dniu 18 września (poniedziałek) - grafika
Urząd Miasta

 

 

logo mpwik

Uprzejmie zawiadamiamy, iż w dniu 18 września (poniedziałek) godzinach 9:00 - 14:30 w związku z pracami na sieci wodociągowej wystąpi przerwa w dostawie wody w ulicach:

 • Słowików
 • Myśliwiecka
 • Tęczowa
 • Sowia
 • Żurawia
 • Marzeń
 • Jerzyków
 

👨🏼‍🔧 Za utrudnienia przepraszamy!

ZUS: Uczysz się i masz rentę rodzinną, powiadom ZUS o kontynuowaniu nauki lub o jej zaprzestaniu - grafika
Urząd Miasta

logo zus

 

Do końca września uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS, mają czas na złożenie wniosku o dalszą wypłatę renty. Do wniosku należy złożyć zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki. Warto się pospieszyć ze złożeniem dokumentów, by nie stracić wrześniowego świadczenia.Renta rodzinna przysługuje dzieciom do ukończenia przez nie 16 roku życia. Jeśli jednak dziecko nadal się kształci, dostanie rentę aż do zakończenia nauki, lecz nie dłużej niż do 25 roku życia. Chyba, że urodziny te przypadają w trakcie ostatniego roku studiów – wówczas świadczenie przysługuje do końca roku akademickiego – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.


Renta rodzinna wypłacana jest uczniom przez rok szkolny i okres wakacji, a więc do końca sierpnia. Jeżeli uczniowie, którzy ukończyli szkoły ponadpodstawowe i zostali przyjęci na studia, chcą otrzymać prawo do renty za wrzesień, muszą złożyć w ZUS-ie najpóźniej do końca września, zaświadczenie o kontynuowaniu kształcenia. Potrzebne zaświadczenie wyda placówka, w której będzie kontynuowana nauka.


Należy też pamiętać o tym, by w październiku, po rozpoczęciu roku akademickiego, złożyć zaświadczenie o podjęciu nauki, po to by mieć prawo do wypłaty renty rodzinnej za kolejne miesiące.
Natomiast studenci, którzy kontynuują studia, a decyzje mieli wydaną na rok, mają czas na złożenie zaświadczenia o kontynuowaniu nauki do końca października.


Podobnie, jeśli uprawniony do renty uczeń/student przestanie się uczyć, musi niezwłocznie zawiadomić o tym ZUS, który wstrzyma wypłatę świadczenia. Jeśli nie zawiadomimy ZUS-u o okolicznościach powodujących zmniejszenie, zawieszenie lub utratę prawa do renty i Zakład nadal będzie wypłacał nam niezmienioną kwotę, będziemy musieli zwrócić nienależnie wypłacane nam świadczenia z odsetkami.

 

 

Elektroniczne zaświadczenia o dochodach i o niezaleganiu w podatkach - grafika
Urząd Miasta

 

Slajder Internet 460x290

 

 • Zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości, a także zaświadczenia o wysokości przychodu lub dochodu można uzyskać bez wizyty w urzędzie skarbowym.
 • W e-Urzędzie Skarbowym (e-US) można złożyć wniosek i bezpłatnie otrzymać zaświadczenie nawet w ciągu kilku minut.
 • Warunkiem skorzystania z usługi jest udzielenie zgody na doręczenie elektroniczne, która pozwala na dwustronną komunikację KAS z klientami.
 • Zaświadczenie jest wystawiane jako dokument elektroniczny i doręczane online na konto podatnika w e-US.

 

Jakie zaświadczenia można otrzymać elektronicznie

W e-Urzędzie Skarbowym automatycznie wydawane są zaświadczenia o:

 • wysokości dochodu podatnika w podatku dochodowym od osób fizycznych (ZAS-DF);
 • wysokości przychodu, dochodu, podatku należnego oraz składek na ubezpieczenia wykazane w PIT (ZAS-DFU);
 • niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości (ZAS-W).

Jak uzyskać zaświadczenie:

 • Zaloguj się do e-Urząd Skarbowy (podatki.gov.pl) .
 • Wyraź zgodę na doręczenie elektroniczne.
 • Za pomocą kreatora uzupełnij wniosek o zaświadczenie i wyślij. Jak zaświadczenie będzie gotowe – poinformujemy Cię o tym smsem lub mejlem.
 • Odbierz zaświadczenie na swoim koncie w e-Urzędzie Skarbowym (zakładka „Dokumenty otrzymane”).

Nie drukuj zaświadczenia. Korzystaj wyłącznie z postaci elektronicznej, którą możesz zapisać na nośniku pamięci lub wysłać, np. mejlem.

Podpis na elektronicznym zaświadczeniu

 

Ważne! Zaświadczenie elektroniczne ma taką samą moc prawną jak dokument papierowy.

 

Zaświadczenie wydane klientowi elektronicznie w e-Urzędzie Skarbowym jest podpisane pieczęcią Szefa KAS lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym uprawnionego pracownika urzędu skarbowego. Osoba, która otrzyma zaświadczenie w wersji elektronicznej powinna posługiwać się wyłącznie jego wersją elektroniczną i w takiej formie przekazać je określonej instytucji, takiej jak: bank, uczelnia, MOPS czy GOPS. Prawidłowość podpisu elektronicznego można zweryfikować na stronach Podpisz dokument elektronicznie – wykorzystaj podpis zaufany - Gov.pl - Portal Gov.pl (www.gov.pl) lub Weryfikacja podpisu (puesc.gov.pl).

 

Kto może wnioskować o zaświadczenie

Wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach (ZAS-DF) lub o wysokości dochodu i składkach (ZAS-DFU) możesz złożyć:

 • za siebie;
 • za inną osobę fizyczną, której jesteś pełnomocnikiem ogólnym.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu lub stanie zaległości w podatkach (ZAS-W) możesz złożyć:

 • za siebie;
 • za inną osobę fizyczną, której jesteś pełnomocnikiem ogólnym;
 • za inny podmiot, niebędący osobą fizyczną, którego jesteś pełnomocnikiem ogólnym;

Uwaga! Od 21 czerwca br. wniosek może złożyć także organizacja. Aby to zrobić, powinna ustanowić użytkownika konta organizacji w e-US. Warto o tym przeczytać na Konto organizacji (podatki.gov.pl).

Dyskusyjny Klub Książki - grafika
Urząd MiastaKultura i rozrywka

Idziemy z duchem czasu i tym razem zmierzymy się z tematem pośrednio poruszającym nową formę rozrywki, jaką jest "stand-up".

Zamknięcie ulicy Dębowej w dniach 08.09-13.09 - grafika
Urząd Miasta

W związku z koniecznością wykonania warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego dla realizacji inwestycji: remont drogi powiatowej nr 1526 w UL. DĘBOWEJ w MILANÓWKU na odc. od UL. SMOLEŃSKIEGO do skrzyżowania z UL. P. SKARGI łącznie.

Komunikat WKD w sprawie wydłużenia zamknięcia przejazdu kolejowo-drogowego zlokalizowanego w ciągu ul. KAZIMIERZOWSKIEJ w miejscowości OWCZARNIA - grafika
Urząd Miasta

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. w nawiązaniu do komunikatu nr WKDF11-0620-045/2023 z dnia 13.08.2023 informuje, że  zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego zlokalizowanego w ciągu ul. Kazimierzowskiej w miejscowości Owczarnia (Gmina Brwinów) oraz związane z tym obowiązywanie czasowej organizacji ruchu uległo wydłużeniu do dnia 11.09.2023 (poniedziałek) włącznie.

Planowane wyłączenia prądu - grafika
Urząd Miasta

logo pge 

W dniu 6 września w godz. 8:00 – 12:00 nastąpi przerwa w dostawie energii:

Milanówek:

 • ul. Leonida Teligi 7, 11, 12