Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Świąteczne spotkanie dla Mieszkańców - 16.12.2023 r. - grafika
Kultura i rozrywka

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców na uroczyste Świąteczne Spotkanie, które odbędzie się 16 grudnia o godz. 17:00.

Milanowska biblioteka zaprasza na warsztaty świąteczne pełne ciepła. - grafika
Urząd MiastaKultura i rozrywka

Spotkajmy się całymi rodzinami, w naszej bibliotece w twórczej i inspirującej atmosferze, na wyjątkowych warsztatach w Pracowni Mikołaja

Gala finałowa XVII edycji nagrody Milanowskiego Liścia Dębu - grafika
Kultura i rozrywka

W sobotę 11 listopada w Starym Kinie w Milanówku odbyła się uroczysta Gala finałowa XVII edycji nagrody Milanowskiego Liścia Dębu.

105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - grafika
Kultura i rozrywka

W sobotę 11 listopada obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

Milanowskie Centrum Integracji Międzypokoleniowej odwiedziła telewizja - grafika
Urząd MiastaKultura i rozrywka

 

senior

Od  16 października Centrum Aktywności Międzypokoleniowej zaprasza mieszkańców do wspólnych aktywności i incjatyw!


Zajęcia ruchowe i edukacyjne, warsztaty, spotkania przy kawie to tylko niektóre z propozycji aktywności proponowane mieszkańcom przez nowopowstałe Centrum Aktywności Międzypokoleniowej.

Ofertę na zajęcia i możliwość spędzenia wolnego czasu w aktywny i ciekawy sposób znajdą tu zarówno seniorzy, jak i dzieci oraz rodziny.

19 października Milanowskie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej odwiedziała telewizja, by przyjrzeć się z bliska, jak z oferty Klubu Seniora działającego przy Centrum Integracji Miedzypokoleniowej korzystają seniorzy.

Link do programu poniżej:

https://warszawa.tvp.pl/73535460/19102023

O projekcie, który realizuje Centrum Usług Społecznych można posłuchać od 7:40.

marta    

 

leon

klub ceniora

cus

 

 

Zachęcamy mieszkańców do odwiedzenia tego niezwykle potrzebnego miejsca i skorzystania z szerokiej oferty proponowanych aktywności.

105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - grafika
Kultura i rozrywkaKalendarz wydarzeń

Serdecznie zapraszamy 11 listopada (sobota), do udziału w uroczystych obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Gala XVII edycji Milanowskiego Liścia Dębu - grafika
Kultura i rozrywkaKalendarz wydarzeń

11 listopada odbędzie się uroczysta Gala XVII edycji Milanowskiego Liścia Dębu, podczas której zostaną przyznane i wręczone statuetki dla najaktywniejszych oraz najbardziej zaangażowanych w rozwój naszej społeczności mieszkańców.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - grafika
Urząd MiastaKultura i rozrywka

24 października, we wtorek o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na które nieustannie zapraszamy wszystkich kochających rozmowy o książkach.

Konkurs
Kultura i rozrywka

logo nasz zabytek podstawa 2

„Nasz Zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Weź w nim udział i pokaż nam zabytek w Twojej okolicy, któremu warto przywrócić świetność. Opowiedz nam w jaki sposób mógłby zostać wykorzystany w przyszłości, jak może służyć Tobie i Twojej społeczności.  Możesz wykreować jego nową funkcję społeczną. Twoje zgłoszenie ma szansę na realizację!

 

Jeżeli pragną Państwo przyczynić się do ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego w swojej najbliższej okolicy, konkurs ten jest właśnie dla Państwa.

W ramach przedsięwzięcia jeden zabytkowy obiekt zostanie wyróżniony dotacją w wysokości do 1 000 000 PLN przeznaczoną na jego rewaloryzację.

To Państwo, jako mieszkańcy, zdecydują, który obiekt zyska szansę na nowe życie. Aby zgłosić obiekt do konkursu, prosimy o:

  1. Wybranie zabytku nieruchomego wpisanego do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków.
  2. Sprawdzenie, czy zabytek jest własnością publiczną (należącą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa).
  3. Opcjonalnie, dodanie zdjęcia zabytku – jest to dodatkowym atutem.
  4. Wypełnienie i przesłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek/. Możliwe jest także zgłoszenie telefoniczne pod numerami: + 48 22 47 55 111 lub +48 517 884 088.

Właściciel wybranego w konkursie zabytku uzyska od fundacji Most the Most wsparcie finansowe w wysokości do 1 miliona zł przeznaczone na jego rewaloryzację oraz dostosowanie do określonej w konkursie funkcji społecznej.

W poprzedniej edycji Konkursu Nasz Zabytek w województwie mazowieckim wygrał „Dom Zośki” – willa Rodziny Zawadzkich. Więcej informacji na ten temat znajduje się na naszej stronie internetowej https://mostthemost.pl/mazowieckie/piaseczno-willa-rodziny- zawadzkich-dom-zoski/

Teraz czas na wyłonienie nowej perełki z regionu mazowieckiego!

Zachęcamy do aktywnego udziału w konkursie oraz do zaproszenia do niego Państwa znajomych i przyjaciół. Razem dbajmy o nasze wspólne dziedzictwo kulturowe!

Informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października 2023 roku. Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

https://mostthemost.pl/nasz-zabytek/ oraz pod wskazanymi wcześniej numerami telefonów. Dlaczego warto się zaangażować?

Udział w konkursie „Nasz zabytek” to pierwszy krok, by wykreować i zrealizować swoje pomysły, pobudzić wyobraźnię, poczuć wpływ na własne otoczenie. Przekonać się, że nasze zaangażowanie przynosi namacalne i wspaniałe efekty. Każdy zgłoszony zabytek i pomysł mają szansę wygrać, a zgłaszający zostać lokalnym bohaterem.

Ideą konkursu jest wzmacnianie wpływu społecznego na najbliższe otoczenie, wyzwolenie potencjału lokalnych społeczności do współpracy na rzecz kultury i ochrony lokalnych zabytków. Celem, który Fundacja Most the Most chce uzyskać w perspektywie długofalowej jest aktywne użytkowanie zrewaloryzowanych zabytków przez lokalną społeczność. Fundacja planuje kontynuować współpracę z właścicielami obiektów przy współorganizacji wydarzeń.

 

Dzieje się w bibliotece!  - grafika
Kultura i rozrywka

logo mbp

Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku zaprasza na spotkanie podsumowujące projekt „Blisko Rymkiewicza” oraz obchody 75-lecia istnienia biblioteki.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na wspólne świętowanie 30 września do Biblioteki w Milanówku, ul. Spacerowa 4.

Wstęp wolny!

W programie:
12:00 – Gra terenowa dla rodzin Rymkiewicz GO
(START w Bibliotece) ZAPISY TEL. 22 755 81 13 ‼️
14:30 – Teatrzyk dla dzieci “Żaba Żaneta Poznaje Polskę”
15:30 – I rok projektu Blisko Rymkiewicza
16:00 – Spotkanie z Katarzyną Nowosielską autorką książki “Hiszpański brat”
17:30 – II rok projektu Blisko Rymkiewicza
18:00 – Koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Julii Szewczyk
19:30 – Wspomnienia Milanowskiej Biblioteki
od 15:30 do 20:00 Wystawa “BLISKO w Milanówku”, poczęstunek oraz wiele niespodzianek!

dziejesie 1

_______________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Narodowe Centrum Kultury | NPRCz 2.0 | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego