Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
W Milanówku powstaje

Barierą dla osób niesamodzielnych i ich rodzin jest ograniczony dostęp do usług społecznych. Długi czas oczekiwania na bezpłatne usługi zdrowotne oraz wysoki koszt usług prywatnych, trudności z dojazdem czy mała ilość miejsc dostępu do usług specjalistycznych dedykowanych osobom ze spektrum autyzmu to bariery o charakterze strukturalnym i indywidualnym ograniczające udział osób niesamodzielnych w życiu kulturalnym zawodowym i społecznym, pogłębiające wykluczenie społeczne tych osób. Skutkami tych ograniczeń są m.in.  singularyzacja, gorszy stan zdrowia fizycznego i psychicznego czy krótsze życie gorszej jakości - to wszystko w konsekwencji może prowadzić do alienacji i wykluczenia społecznego. Osoby ze spektrum autyzmu w większości wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Wybierzmy Mazowiecką Lady D. i Mazowieckiego Gentlemana D. - grafika

Wyjątkowe osobowości – kobiety i mężczyźni z niepełnosprawnościami, których działalność zachwyca i inspiruje – właśnie takie osoby mogą starać się o tytuły Mazowieckiej Lady D. i Mazowieckiego Gentelmana D. Wyróżnienie można otrzymać w konkursie organizowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Czas na zgłoszenia jest do 30 kwietnia 2023 r.

Nauka języka migowego – od kwietnia rusza elektroniczny nabór wniosków - grafika

  Komunikacja werbalna, czyli słowna, stanowi dla człowieka najbardziej naturalny sposób komunikacji, a rozmowa jest nieodłączną częścią ludzkich kontaktów. Dla osób z zaburzeniami słuchu rozmowa za pomocą słów jest jednak utrudniona, a często wręcz niemożliwa. W takich przypadkach z pomocą przychodzi język migowy. Komunikacja za pomocą gestów wspartych mimiką pozwala skutecznie zastąpić dźwięki. Nauka języka migowego zwiększa możliwości uczestnictwa osób niesłyszących z w życiu społecznym i zawodowym oraz poprawia komfort codziennego życia, w tym funkcjonowanie w otoczeniu domowym.

Ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorcy. Od czego zależy wysokość składki? - grafika

Wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorcy zależy od formy opodatkowania jego działalności. Wpływ na jej kwotę ma również minimalne wynagrodzenie oraz przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, które uwzględnia wypłaty z zysku w IV kwartale roku ubiegłego.

Nowy harmonogram zajęć w Milanowskim Klubie Seniora - grafika

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem zajęć Milanowskiego Klubu Seniora.

Bezpłatna rehabilitacja w gabinecie dla dorosłych mieszkańców Milanówka - grafika

 Centrum Usług Społecznych zaprasza mieszkańców Gminy Milanówek do skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji w gabinecie.

Profilaktyka cukrzycy w Milanowskim Klubie Seniora  - grafika

Profilaktyka cukrzycy w Milanowskim Klubie Seniora Zapraszamy mieszkańców Milanówka do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach Programu profilaktyki cukrzycy” realizowanej przez Europejskie Centrum Szkoleń.

Od teraz szybka ścieżka na badania profilaktyczne w mojeIKP - grafika

Uzyskanie skierowania na badania profilaktyczne jest jeszcze prostsze. Jeśli masz co najmniej 40 lat, to wypełnij ankietę w aplikacji mojeIKP w swoim telefonie. Dzięki temu otrzymasz e-skierowanie i przebadasz się. Możesz przy tym wziąć udział w loterii i wygrać atrakcyjną nagrodę.

W ferie skorzystaj z bonu turystycznego - grafika

Na Mazowszu trwają ferie zimowe, to okazja na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego. Bonem turystycznym trzeba zapłacić do 31 marca 2023 r., lecz na wycieczkę można pojechać latem.

Minimalne składki na ubezpieczenie zdrowotne w 2023 roku - grafika

Od 2022 roku obowiązują trzy nowe terminy przekazywania dokumentów rozliczeniowych i płatności składek. To 5. 15. i 20. dzień danego miesiąca. Przedsiębiorcy mają również obowiązek comiesięcznego składania dokumentów rozliczeniowych.