Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do swojego ogrodu w ramach XVI edycji FOO, 11 września, w sobotę, o godzinie 12.00.

Tym razem zapraszamy mieszkańców i gości do odbycia podróży w trzeci wymiar. Wszystko to za sprawą obchodzonej w tym roku 100. rocznicy urodzin najbardziej znanego na świecie polskiego pisarza sciene fiction – Stanisława Lema. Mamy zatem dla Państwa, dzięki uprzejmości Narodowego Centrum Kultury, wystawę zatytułowaną „LEM”. Wchodząc do naszego ogrodu przy ul. Spacerowej 4, obejrzycie Państwo 20 unikatowych plansz promujących dzieła Mistrza poprzez prace współczesnych artystów, którzy specjalnie dla potrzeb tego projektu zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema.

W gronie twórców zainspirowanych literaturą Stanisława Lema znaleźli się: Jacek Ambrożewski, Katarzyna Bogucka, Robert Czajka, Tymek Jezierski, Weronika Lipniewska - Vera King, Karolina Lubaszko, Adela Madej, Łukasz Majewski – Tin Boy, Tomasz Opaliński, Urszula Palusińska.

Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema, które można odsłuchać podczas oglądania wystawy.

W naszym ogrodzie nie zabraknie nowych technologii. Dawid Kosecki – informatyk i koordynator LCK w Bibliotece, opowie o drukowaniu w trójwymiarze. Będzie można obejrzeć drukarkę 3D i zaobserwować jej pracę, a także wziąć udział w otwartych warsztatach z druku 3D.

W ogrodzie Biblioteki usłyszycie Państwo fragmenty prozy Stanisława Lema w formie audio, które zostały nagrane przez Elżbietę Abramczuk.

Zapraszamy do ogrodu Biblioteki w godzinach od 12.00 do 14.00. Tego dnia będzie także czynna wypożyczalnia w godz. 10.00 – 14.00.

Szczegółowy program naszego ogrodu:

12:00-12:15 – Druk 3D w kilku słowach

12:20-14:00 – Otwarte warsztaty z druku 3D

10:00-14:00 – Wystawa w 100-lecie urodzin Stanisława Lema oraz audio fragmenty z futurologicznych powieści autora

10:00-14:00 – Czynna biblioteka

plakaf foo

Udostępnij na: