W 170. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina i w 75 rocznicę przywiezienia urny z sercem F. Chopina do Milanówka – Milanowskie Centrum Kultury i Milanowskie Towarzystwo Letnicze zapraszają w dniu 27 października 2019 r. (niedziela) o godz. 16:00 na promocję nowej książki Andrzeja Pettyna „Śladami Fryderyka Chopina w Milanówku”.

Promocja odbędzie się w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Spacerowej 4 (wejście od Spacerowej). Promocji towarzyszyć będzie koncert muzyki F. Chopina w wykonaniu Katarzyny Koleckiej i Patrycji Korszeń. Ponadto wystąpią Aleksandra Boniecka – alt i Capella Milanoviensis. Oprawa muzyczna Dariusz Biernacki, akompaniament Alicja Brzeska. Promocji książki towarzyszyć będzie wystawa grafiki Mariusza Koszuty tematycznie związana z Fryderykiem Chopinem.

W tym samym dniu (27 października) w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej (ul. Kościuszki 40) zostanie odprawiona msza św. w intencji Fryderyka Chopina. Po mszy zostaną złożone kwiaty pod popiersiem F. Chopina usytuowanym na terenie przykościelnym.

Plakat promujący książkę „Śladami Fryderyka Chopina w Milanówku”

Udostępnij na: