Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoBiblioteka w Milanówku udowodniła, że bawić i edukować czytelników można także w nocy. Zainteresowanie uczestnictwem w Nocowankach, czyli spotkaniach dla dzieci połączonych z nocowaniem w Bibliotece okazało się ogromne.

Od września 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku realizuje projekt „Czytamy dzień i w nocy przy bibliotekarzy pomocy", na który otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nocowanki są jego częścią. W każdym ze spotkań uczestniczy 20 dzieci w wieku 8-12 lat, które od 20.00 do 8.00 rano przebywają pod opieką zespołu pracowników Biblioteki oraz profesjonalnych animatorek. Każda Nocowanka ma swój temat przewodni, na którym opiera się program zaplanowanych aktywności. Nie ma czasu na nudę, a młodzi uczestnicy nocnej eskapady wcale nie mają ochoty na sen. 

15 grudnia odbędą się już ostatnie, tym razem poświęcone tematyce świąt. Uczestnicy tej Nocowanki będą m.in. robić ozdoby choinkowe, dekorować pierniczki, śpiewać kolędy, malować buzie, wykonywać maski Mikołaja. Nie zabraknie również wspólnego nocnego czytania książek.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat informujący o nocowankach

Udostępnij na: