Serdecznie zapraszamy do udziału w nowej inicjatywie – spotkania z wyjątkowymi osobami związanymi z Milanówkiem! 

W niedzielę 9 grudnia br. o godz. 16:00 w Starym Kinie spotkamy się z Katarzyną J. Kowalską – autorką książki „Polski El Greco”.

Katarzyna J. Kowalska dziennikarka i reporterka ukończyła Szkołę Podstawową nr 3, a następnie Liceum Ogólnokształcące w Milanówku. Będziemy rozmawiać o książce „Polski El Greco”, która opisuje niezwykłą historię ocalenia obrazu.

„Kiedy w 1964 roku dwie młode badaczki sztuki, Izabella Galicka i Hanna Sygietyńska, spostrzegły na plebanii w Kosowie Lackim zniszczony pociemniały obraz, sądziły, że ich odkrycie będzie sensacją w świecie sztuki. Tymczasem Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greca zniknęła na dziesięciolecia – o starannie ukrytym obrazie przypominali jedynie co pewien czas dziennikarze. Dzieło artysty z Toledo dopiero po czterdziestu latach zostało wystawione dla publiczności. Co się jednak z nim działo przez dekady i jak próbowano rozwiązać spór o jego autentyczność? Katarzyna J. Kowalska z reporterską wnikliwością bada tę nieprawdopodobną historię, odkrywając jedną z największych tajemnic polskiej historii sztuki”. (cytat pochodzi z materiałów promocyjnych wydawcy książki).

Może dla niektórych z Was będzie to szansa na inspirujące spotkanie po latach?

Rozmowę z autorką książki „Polski El Greco” poprowadzi nasza milanowianka, Kasia Rodek, dziennikarka Radia Kampus.

Przyjdźcie i zaproście znajomych.

Wstęp wolny.

Plakat informujący o spotkaniu autorskim z Katarzyną J. Kowalską

Udostępnij na: