Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, Stowarzyszenie Razem dla Milanówka oraz Centrum Środowisk Twórczych Willa Waleria serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy batików artystów związanych z Milanówkiem, który odbędzie się w dniu 11 maja 2017 r. (czwartek) o godz. 19:00 w foyer kina Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim (ul. Spółdzielcza 9).

Na wernisażu zostaną zaprezentowane dzieła autorstwa Olgi Cieślak, Ewy Januszewskiej, Ignacego Łodzińskiego, Katarzyny Przyweckiej, Wiktorii Stankiewicz-Władimirow i Edyty Topolskiej.

Propagatorką batiku, zapomnianej techniki zdobienia tkanin, jest Olga Cieślak. Od kilku lat prowadzi letnie plenery batikowe, organizowane przez Stowarzyszenie Razem dla Milanówka.

Dołączyło do niej kilkoro innych artystów, którzy uznali, że batik nie jest techniką wyłącznie użytkową, lecz daje możliwość pełnej, artystycznej wypowiedzi tak, jak techniki malarskie, czy graficzne.

Pomysł wspólnej wystawy powstał na przełomie 2016 i 2017 roku. Każdy z artystów pracował nad swą ekspozycją indywidualnie. Efekt końcowy był niespodzianką i zaskoczeniem dla wszystkich.

Więcej informacji:

 20170510 batiki

Udostępnij na: