Ogólnopolska Karta Seniora (OKS) jest rodzajem karty zniżkowej, która ma na celu poprawę jakości życia osób starszych, zapewnienie im szerszego dostępu do kultury, edukacji, opieki medycznej i innych usług, a także poprawienie ich sytuacji materialnej. Program ten ma ułatwić aktywne uczestnictwo Seniorów w życiu publicznym. OKS jest inicjatywą Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Wydawana jest przez Stowarzyszenie MANKO, wydawcę miesięcznika Głos Seniora, które od 24 lat zajmuje się prowadzeniem działań na rzecz poprawy jakości życia Seniorów w całej Polsce. Wydawana jest ona również w porozumieniu z samorządami. Takie porozumienie o partnerstwie ze Stowarzyszeniem MANKO zawarła także gmina Milanówek w dniu 23 października 2017 roku, wprowadzając tym samym na teren naszej gminy Program „Ogólnopolska Karta Seniora”. Dzięki temu Seniorzy z naszej gminy Kartę Seniora mogą wyrobić nieodpłatnie.

Dla kogo? Program przeznaczony jest dla Seniorów powyżej 60-go roku życia, posiadających obywatelstwo polskie. 

Jak otrzymać Kartę Seniora? Każdy Senior zamieszkujący gminę Milanówek może bezpłatnie wyrobić OKS. Karta wydawana jest bezterminowo. Podstawą wydania karty, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny w działającym, w ramach Centrum Usług  Społecznych w Milanówku, Milanowskim Klubie Seniora przy ulicy Brzozowej 7, po uprzednim umówieniu się telefonicznie 506 796 872

Karta Seniora – zniżki. Karta daje jej posiadaczom szereg korzyści, takich jak zniżki na bilety do teatrów, kina, muzeów, galerii sztuki, zajęcia sportowe, wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, a także na usługi medyczne, transportowe i wiele innych. Karta działa w 3 000 punktów w całej Polsce. Lista firm honorujących OKS znajduje się na stronie Ogólnopolska Karta Seniora.

Zostań partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora! Zapraszamy firmy i instytucje z terenu gminy Milanówek do Ogólnopolskiego Programu Karty Seniora. Może do niej dołączyć każdy podmiot, niezależnie od sektora czy wielkości. Warunkiem udziału jest zaoferowanie ulg i zniżek osobom, które ukończyły 60 lat. Firmy, które są partnerami Programu Ogólnopolska Karta Seniora stają się rozpoznawalne wśród seniorów, a dodatkowo mogą oferować im dowolne rabaty, zniżki oraz oferty specjalne. Stowarzyszenie MANKO, jako organizator Ogólnopolskiej Karty Seniora, pomaga firmom partnerskim w promowaniu ich marki poprzez m.in. zamieszczanie reklam w ogólnopolskim magazynie „Głos Seniora” oraz jego lokalnych edycjach, a także umieszczanie informacji o oferowanej zniżce na naszej stronie internetowej. To od firmy partnerskiej zależy, w jakim zakresie chce współtworzyć OKS i jakie działania chce z nami podejmować. Wystarczy, że przedstawiciel firmy wypełni formularz zgłoszeniowy – znajdujący się poniżej – i odeśle go na adres Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, os. Urocze 12,31-953 Kraków lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla przedsiębiorców: Tel.: +48 531 328 480, Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa w Programie „Ogólnopolska Karta Seniora” lub przystąpienia do Programu w charakterze Partnera znajdują się w Regulaminie Programu.


Pliki do pobrania: 


Karta Seniora Ogólnopolska - wzór

Udostępnij na: