Logo Centrum Usług Społecznych

W dniach 10-12 września 2021 roku ogród w Klubie Seniora-Męska Szopa przy ul.Inżynierskiej 3a zamienił się w magiczne miejsce różnorodności, a to za sprawą XVI Festiwalu Otwarte Ogrody w Milanówku.

Bramy swoich ogrodów otworzyło także Centrum Usług Społecznych w Milanówku, zapraszając na ulicę Inżynierską 3a do Integracyjnego Ogrodu Aktywności w Męskiej Szopie na ul. Inżynierską oraz do Milanowskiego Ogrodu Zdrowia na plac Starzyńskiego.

Warsztaty malarskie w Męskiej Szopie

Warsztaty malarskie w Męskiej Szopie

Nasz Integracyjny Ogród Aktywności w Klubie Seniora-Męska Szopa odwiedziło wielu Mieszkańców Milanówka, zarówno tych młodych i tych trochę starszych. 10 września zorganizowane zostały warsztaty malarskie, a 11 września mogliśmy udać się w taneczną podróż po zakątkach świata. Natomiast w niedzielę 12 września mieszkańcy mogli skorzystać z profilaktycznej gimnastyki korekcyjnej „Zdrowy kręgosłup”. Trzydniowe spotkania w Integracyjnym Ogrodzie Aktywności prowadzili współpracujący z nami na co dzień, profesjonalni instruktorzy pełni pasji i zaangażowania.

Taniec w kręgu w Integracyjnym Ogrodzie Aktywności

Taniec w kręgu w Integracyjnym Ogrodzie Aktywności

Gimnastyka w Integracyjnym Ogrodzie Aktywności

Gimnastyka w Integracyjnym Ogrodzie Aktywności

Wykład profilaktyczny w Integracyjnym Ogrodzie Aktywności

Wykład profilaktyczny w Integracyjnym Ogrodzie Aktywności

W Ogrodzie Zdrowia na Placu Starzyńskiego w dniu 11 września można było wykonać bezpłatnie badania profilaktyczne w ramach Profilaktyki 40+, zaszczepić się przeciwko Covid-19, a także skorzystać z badań diagnostycznych w funkcjonującym w Milanówku Punkcie Diagnostycznym, wykonując pomiar ciśnienia tętniczego, wagi i analizę składu ciała, saturację i EKG oraz sprawdzić ryzyko uzależnienia od alkoholu. Miło nam także poinformować, że w Ogrodzie Zdrowia kilkunastu naszych mieszkańców skorzystało z łatwej dostępności do przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19.

W naszych Ogrodach, otwartych podczas Festiwalu mieliśmy zaszczyt gościć ponad 100 mieszkańców Milanówka.

Cieszymy się, że byliście z nami i codziennie obdarzaliście uśmiechem oraz dobrym słowem. To motywuje nas do dalszych działań!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Centrum Usług Społecznych w Milanówku i pamiętajcie, że jesteśmy dla Was!    

Zespół Pracowników Centrum Usług Społecznych w Milanówku

Udostępnij na: