Logo OPS

Tej jesieni, II rocznica funkcjonowania Milanowskiego Klubu Seniora zbiegła się w czasie z obchodami XV edycji Festiwalu Otwartych Ogrodów w Milanówku. W ciągu tych dwóch lat, do Klubu przystąpiło ponad 300 Seniorów. Czy to dużo, czy mało? Przed dwoma laty Seniorzy w Milanówku nie mieli swojego miejsca w naszym mieście, a dzisiaj mogą się cieszyć pełną dostępnością do wszystkich dedykowanych im działań. To jest piękne i z pewnością raduje każdego Mieszkańca.

Co więcej? Każdego dnia słysząc o nowych potrzebach oraz oczekiwaniach Seniorów, robimy wszystko by im sprostać. Uruchomiliśmy m.in. nowe zajęcia taneczne oraz możliwość korzystania z pływalni i strefy relaksu na basenie w Grodzisku Mazowieckim. Wspólnie obchodzimy uroczystości takie jak Wigilia Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Ostatki, Andrzejki czy Tłusty Czwartek. Podczas pandemii COVID-19 Zespół OPS, realizujący projekt pozostawał w stałym kontakcie z Seniorami, a po „ponownym otwarciu” Klubu uczymy się funkcjonowania w nowej rzeczywistości narzuconej przez koronawirusa. Pragniemy zapewnić, że wszyscy nasi Seniorzy pozostają w dobrym zdrowiu i chętnie tworzą z nami tę nową rzeczywistość. Obecnie zajęcia odbywają się w mniejszych grupach i z większą częstotliwością. W każdej filii Klubu, Seniorzy mają do dyspozycji wielorazowe i jednorazowe maseczki, płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni, rękawiczki i wciąż pomocny personel projektu, jak i wykładowców prowadzących zajęcia. Od tych dwóch lat działań zawsze możemy liczyć na naszych wspaniałych milanowskich Seniorów i niech tak pozostanie!

Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach, jak i korzystania z pływalni, która również zachowuje wszelkie normy bezpieczeństwa. Pozostało jeszcze jedno niezrealizowane działanie - Męska Szopa, którą mamy nadzieję uruchomić jeszcze w tym roku, aby kolejni Seniorzy  mogli znaleźć swoje miejsce na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie swojego hobby np. majsterkowania czy modelarstwa.

Cała oferta dla Seniorów jest bezpłatna i chcemy, aby jak najdłużej taka pozostała, dlatego będziemy poszukiwać nowych możliwości finansowania zewnętrznego, o czym będziemy na bieżąco Państwa informować.

Krystyna Kott,

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanówku


 

Zdjęcia Ogrodu Seniora wykonał fotograf prowadzący warsztaty w Klubie Seniora - Pan Marek Zdrzyłowski

II rocznica Milanowskiego Klubu Seniora - 3

II rocznica Milanowskiego Klubu Seniora - 1

II rocznica Milanowskiego Klubu Seniora - 2

II rocznica Milanowskiego Klubu Seniora - 4

II rocznica Milanowskiego Klubu Seniora - 5

Udostępnij na: