logo ops

Ideą projektu pn. „Wychowanie z pasją” jest wzmocnienie rodziców w realizacji przez nich wychowawczej funkcji rodziny. W ramach projektu rodzice doświadczający trudności wychowawczych będą mogli zwiększyć swoje kompetencje wychowawcze poprzez udział w warsztatach, konsultacjach indywidualnych oraz lekturę artykułów i wywiadów zamieszczanych w prasie lokalnej.

Wychowanie dziecka jest procesem, na który wpływ ma wiele czynników. Odbywa się ono zarówno w rodzinie, środowisku lokalnym, jak i w szkole. Kto więc ponosi odpowiedzialność za efektywność wychowania? My wszyscy, funkcjonujący w danej społeczności. Jednakże decydującą rolę w wychowaniu dziecka stanowi wpływ, jaki wywołuje na nie jego rodzina. Mając to na uwadze, Ośrodek Pomocy Społecznej w Milanówku proponuje rodzicom już teraz:

 • udział w konsultacjach indywidualnych dla rodziców prowadzonych przez asystenta rodziny p. Małgorzatę Piotrowską w każdy poniedziałek w godz. 17:00-18:00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Milanówku ul. Fiderkiewicza 41, pok. 6. W ramach konsultacji możliwość omówienia dowolnych tematów z zakresu wychowania dzieci. Zapisy pod numerem 696 234 130 oraz 22 724 97 92 wew. 19
 • udział w warsztatach umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzonych w następujących terminach:
  • 3 sierpnia 2017 r. godz. 10:00-12:30, temat warsztatu: Jak zrozumieć dziecko? Podczas warsztatu poszukamy wspólnie odpowiedzi na pytanie, co stoi za zachowaniami naszych dzieci.
  • 22 sierpnia 2017 r. godz. 10:00-12:30, temat warsztatu: Ja – rodzic. Podczas warsztatu przyjrzymy się swoim reakcjom na zachowania dzieci, dowiemy się jaki wpływ mają na dzieci i poszukamy alternatywnych sposobów reagowania.
  • 5 września 2017 r. godz. 10:00-12:30, temat warsztatu: Co zamiast kary? Podczas warsztatu dowiemy się, że jest wiele skutecznych metod, które można stosować zamiast kar.
  • 26 września 2017 r. godz. 10:00-12:30, Temat warsztatu: Nudzę się! Podczas warsztatu poznamy sposoby na to, co zrobić aby pobudzić kreatywność dziecka.

Każdy rodzic może uczestniczyć w wybranych przez siebie warsztatach. Nie ma konieczności uczestniczenia w całym cyklu warsztatów. Warsztaty prowadzone będą przez p. Kamilę Marcinowską – psychologa oraz p. Magdalenę Żurawską – starszego specjalistę pracy socjalnej. Warsztaty będą odbywać się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Milanówku, pok. 5.

Zapisy na warsztaty:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00
 • w sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanówku ul. Fiderkiewicza 41
 • tel. 22 724 97 92 wew. 23
 • lub osobiście u pracowników socjalnych

Udział w projekcie jest bezpłatny! Zapraszamy wszystkich rodziców chcących zwiększyć swoje kompetencje wychowawcze.

Udostępnij na: