Logo OPS

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanówku dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych zamieszkujących na terenie Milanówka.

Lato w mieście

Oferta Środowiskowego Klubu Wsparcia dla Dzieci i ich Rodzin działającego w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanówku.

Termin:

26 czerwca do 31 lipca 2017 r.

Miejsce:

Milanówek ul. Na Skraju 2 oraz ul. Szkolnej 12.

Zakres oferty:

Zajęcia stacjonarne od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00–14:00, rozwijających zainteresowania: sportowe, plastyczne, gry i zabawy edukacyjno-integracyjne, warsztaty rękodzieła (decoupage, ekoplastyka, ozdoby z filcu). W czasie zajęć będziemy współpracować oraz korzystać z oferty Lokalnego Centrum Kompetencji, Biblioteki Miejskiej oraz z Miejskiego Centrum Kultury. Całodniowe wycieczki autokarowych organizowanych w terminach:

  • 27 czerwca 2017 r. – do Krainy Westernu w Sarnowej Górze: zorganizowane zabawy i gry na świeżym powietrzu, zwiedzanie mini zoo i samodzielne pieczenie kiełbasek na ognisku.
  • 30 czerwca 2017 r. – do Hulakula – Rozrywkowego Centrum Miasta w Warszawie: warsztaty naukowe na wesoło, lekcje w-f w kręgielni, plac zabaw z różnymi atrakcjami.
  • 4 lipca 2017 r. – do Parku Rozrywki w Kołacinku: coś dla ducha, coś dla ciała i coś dla umysłu... – spacer po zabytkowym parku, aby w niecodziennej atmosferze zapoznać się z florą i fauną i do woli szalejemy na placach zabaw, które przystosowane są dla różnych grup wiekowych dzieci. Przewidujemy również poszukiwanie jaja Dinozaura oraz odkopywanie szkieletu.
  • 7 lipca 2017 r. – do Stajni Country w Miedniewicach, w której podopieczni zapoznają się z zasadami pielęgnacji koni, będą mieli możliwość przejażdżki w siodle oraz nauczenia się tańca country, a także wzięcia udziału w wielu konkursach sprawnościowych.

Godziny wyjazdu i powrotu z wycieczek będą ustalane na bieżąco. W czasie wycieczek zapewniamy ciepły posiłek. Przewidujemy także wyjazdy do kina w Grodzisku Mazowieckim oraz spacery po bliższej i dalszej okolicy.

Wiek uczestników:

6 do 15 lat

Zasady rekrutacji:

zamieszkiwanie na terenie Milanówka, dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego wynoszącego 514,00 zł. Nabór jest prowadzony w oparciu o przepisy ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. Liczba miejsc ograniczona.

Koszt uczestnictwa:

Udział w półkoloniach jest bezpłatny.

Szczegółowych informacji udziela: pracownik socjalny telefoniczne pod numerem telefonu 22 724 97 92 w. 12, w. 11, w. 25 lub osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Milanówku ul. Fiderkiewicza 41 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 , lub wychowawca w placówkach przy ul. Na Skraju 2 lub przy ul. Szkolnej 12.


Letni obóz „Parafiadowy” 2017 dla dzieci i młodzieży

Oferta skierowana do rodzin pozostających w trudnej sytuacji życiowej i ekonomicznej oraz dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych z terenu miasta Milanówka.

Termin:

29 lipca – 11 sierpnia 2017 r.

Miejsce:

Ośrodek Wypoczynkowy „Relaks”, ul. Darłowska 6, 76-156 Dąbki

Koszt uczestnictwa:

300 zł (dopłata)

Szczegółowych informacji udziela:

Pani Magdalena Jachna, Główny Specjalista ds. Profilaktyki i Uzależnień, tel. 797 832 787, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Międzynarodowa „Parafiada” Dzieci i Młodzieży

Oferta skierowana do wszystkich chętnych dzieci i młodzieży zamieszkującej w Milanówku. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji: zajęcia indywidualne i zespołowe, rywalizację w dziedzinie wiedzy i talentów artystycznych, współzawodnictwo na boisku, basenie i stadionie lekkoatletycznym.

Termin:

9-15 lipca 2017 r.

Miejsce:

Miasto Stołeczne Warszawa (stadion lekkoatletyczny Akademii Wychowania Fizycznego, obiekty sportowe i dydaktyczne Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz akademiki i namioty warsztatowe na terenie kampusu SGGW, przestrzeń miejska: muzea, zabytki, Stare Miasto)

Wiek uczestników:

10-19 lat

Koszt uczestnictwa:

bezpłatnie (liczba miejsc ograniczona).

Szczegółowych informacji udziela:

Pani Magdalena Jachna, Główny Specjalista ds. Profilaktyki i Uzależnień, tel. 797 832 787, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij na: