logo RIP

 

Z ogromnym żalem informujemy, że 5 lipca 2021 roku zmarła Pani Wanda Wiśniewska, córka kapitana Zygmunta Dąbrowskiego pseudonim "Bohdan" z obwodu AK "Bażant".

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 9 lipca o godz. 9.00 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego, Al. K.E.N. 101 na Ursynowie, po czym (ok. godz. 11.00) nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarz Parafialny w Milanówku.

Wanda Wiśniewska (ur.22.11.1930,zm.5.07.2021)

Lekarz medycyny, pediatra. Długoletnia mieszkanka Milanówka. Absolwentka milanowskich szkół : szkoła podstawowa mieszcząca się wówczas w tzw. willi ,,Kresy”. Czas okupacji tajne nauczanie w Milanówku. Maturę zdała w milanowskim Liceum Ogólnokształcącym w 1949 r.

Harcerka Szare Szeregi (6.1943 -1.1945) ps. ,,Mędrek” Obwód ,,Bażant”-Ośrodek ,,Mielizna” zastęp ,,Skowronki,” zastępowa Halina Dzierżanowska.

Po wyzwoleniu w Zarządzie Środowiska ,,Mielizna” Swiatowego Związku Żołnierzy AK. W ostatnich latach w Kole im. Rtm. W. Pileckiego w Okręgu Warszawa. Brała udział w uroczystościach patriotycznych i kombatanckich na terenie Milanówka.

Córka Haliny Dąbrowskiej, żołnierza WSK – NOW podporucznik ps. ,,Magdalena”, sekretarki komendanta Obwodu ,,Bażant” AK. Długoletniej mieszkanki Milanówka – lekarz stomatolog. Ojcem był Zygmunt Dąbrowski ps ,,Bohdan”, kapitan NOW AK ,zastępca dowódcy Obwodu ,,Bażant”. Zginął w Milanówku w walce z Niemcami 29.07.1944r.

Odznaczenia: Krzyż Armii Krajowej (1995), Odznaka ,,Weterana Walk o Niepodległość”(1996).

 

W dniu 4.07.21 zmarła druga córka kapitana Zygmunta Dąbrowskiego Małgorzata Zienkiewicz – Winiarczyk.

 

Rodzinie i bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.

Wanda Wisniewska

Udostępnij na: