Herb Miasta MilanówkaW każdej społeczności lokalnej pojawiają się ludzie, których aktywność, obywatelska postawa i zaangażowanie w rozwój społeczności są dostrzegane i zasługują na wyróżnienie. Są również ludzie którzy poprzez wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia, którzy z pasją i zaangażowaniem działają dla dobra publicznego przynoszą chlubę swojemu środowisku.

Aby wyróżnić tych mieszkańców Rada Miasta Milanówka uchwałą nr 476/XLVIII/18 RMM z dnia 11 października 2018 r. w sprawie: Statutu Miasta Milanówka ustanowiła tytuł: „Honorowy Obywatel Miasta Milanówka”. Dziś, w rok obchodów 100-lecia uzyskania statusu Gminy Milanówek, zachęcamy Państwa do składania wniosków o przyznanie tego tytułu wyróżniającym się mieszkańcom naszego miasta. Tytuł jest wyrazem najwyższego uznania. Można go nadać osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju naszego miasta, którzy popularyzowali wiedzę i historię o nim, których działalność przyczyniła się do wzrostu promocji Milanówka w dziedzinie życia społecznego, gospodarczego, sportowego lub nauki i kultury, a także wybranym osobistościom.

Wniosek o nadanie tytułu może złożyć każdy mieszkaniec Milanówka.

Wniosek należy złożyć na formularzu w terminie do 20 sierpnia 2019 r. w Sekretariacie Urzędu Miasta (budynek A, ul. Kościuszki 45), w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta (budynek C, ul. Spacerowa 4) w godzinach pracy Urzędu lub przesłać skan podpisanego formularza na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz można pobrać na stronie internetowej miasta Milanówka www.milanowek.pl w zakładce Poznaj Milanówek → Honorowi Obywatele Miasta Milanówka.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Milanówka otrzymali:

  • W 2014 roku: Barbara Kaszycka, Ryszard Witkowski i Luiza Złotkowska
  • W 2012 roku: + Mieczysław Trząski
  • W 2010 roku: + Helena Krajewska i + Jan Kubek
  • W 1999 roku: + Hanna Barbara Szczepkowska Mickiewicz, + Zofia Żuławska oraz + Andrzej Kasiński

Pliki do pobrania:

Udostępnij na: