Logo Grodziskiego Klubu Szermierczego

Challenge Wratislavia to najbardziej prestiżowy międzynarodowy turniej Dzieci i Młodzików na świecie, w którym prawo startu mają reprezentaci każdej broni - floretu, szpady i szabli. W tegorocznej 45. edycji, która rozpoczęła się 16 marca, wystartowało ponad 1700 szermierzy z Europy, Azji i Ameryki. Nie brakowało również reprezentantów Grodziskiego Klubu Szermierczego, którzy 20 marca stawili się wrocławskich planszach.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: U-11, U-13 i U-15. W tej ostatniej, Franciszek Kossut wywalczył świetne 3 miejsce, będąc przy tym najlepszym z Polaków! Za wynikiem stoi jednak niełatwa, pełna emocji droga. W fazie grupowej Franek wygrał 4/5 walk, co pozwoliło mu zakwalifikować się do eliminacji pucharowych. Pierwsze pojedynki nie sprawiały trudności, dopiero walka o wejście do „8” okazała się nie lada wyzwaniem. W pierwszej połowie Franek przegrywał 3-8, potem 5-12… Sytuacja wymagała niezwykłego skupienia, wiary w zwycięstwo i determinacji. Franek nie poddał się i ostatecznie zwyciężył wynikiem 15-14. Zdobyty brązowy medal jest więc efektem nie tylko ciężkiej pracy na treningach, ale i pełnego zaangażowania oraz walki do końca o każde trafienie.

W najmłodszej kategorii U-11 w najlepszej ósemce turnieju znalazł się Bartłomiej Marciniak, który dopiero debiutuje na zawodach rangi międzynarodowej. Bartek w walce o „4” musiał uznać wyższość zawodnika z Niemiec, a sam finalnie uplasował się na 8 pozycji. Gratulujemy chłopakom oraz reszcie z 11 osobowej reprezentacji Klubu!

Szable w dłoń!


 Challange Wratislavia - Franciszek Kossut i Bartłomiej Marciniak

fot. Krzysztof Karlicki


Działalność Grodziskiego Klubu Szermierczego – „Szermierka” współfinansowana jest z Budżetu Miasta Milanówka.

Udostępnij na: