Od 35 lat Włodzimierz Filipiak organizuje Otwarte Mistrzostwa Milanówka i Powiatu Grodziskiego w tenisie ziemnym.

W dniach 08-15 września 2019 r. na kortach MCK odbyły się Otwarte Mistrzostwa Milanówka i Powiatu Grodziskiego w tenisie ziemnym. W tegorocznym turnieju wzięło udział 47 zawodników z Milanówka, Grodziska, Żyrardowa, Sochaczewa, Piastowa, Ożarowa, Warszawy oraz jeden zawodnik ze Słupska. Rywalizacja odbyła się w następujących kategoriach gra pojedyncza, gra podwójna i gra pojedyncza +50. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie.
W finale gry pojedynczej  Leszek Wrzesień pokonał Piotra Godlewskiego 6/3, 6/3 w kategorii +50 Marek Filipek pokonał Wojciecha Mika 6/1, 4/6 1,0/6 w grze podwójnej Wojciech Gałecki i Piotr Kucharski pokonali Andrzeja Borczyka i Michała Rakowieckiego 6/0, 6/4.

3. Dawid Wojciechowski, Maciej Kalisz

Puchary i narody wręczył Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski i kierownik działu sportu MCK Włodzimierz Filipiak.

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Milanówka datowane są na 1925 r, udokumentowanych jest 53 zwycięzców. Od 35 lat Mistrzostwa organizuje Włodzimierz Filipiak Kierownik działu sportu Milanowskiego Centrum Kultury. Mistrzostwa to najdłuższa cykliczna impreza sportowa w Milanówku. Od 12 lat zawody mają rangę Mistrzostw Powiatu Grodziskiego.