Kolejny sezon łyżwiarski dobiegł końca. Milanowscy łyżwiarze osiągnęli sukcesy we wszystkich zawodach rozegranych w sezonie 2017/2018.

Mistrzostwa Polski Seniorów Tomaszów Mazowiecki 16-17.12.2017  -  Joanna  Hajduk, Klaudia Szymańska i Alicja Faderewska  zdobyły dwa srebrne medale w Biegu Drużynowym  i Sprincie Drużynowym.
Mistrzostwa Polski Juniorów Sanok 02-04.02.2018 - J. Hajduk zdobyła brązowy medal na dystansie 3 km. w wieloboju zajęła 4 miejsce, K. Szymańska zajęła 5 miejsce w wieloboju. W biegu drużynowym dziewczęta zajęły 3 miejsce. J.Hajduk debiutowała w Reprezentacji Polski w  Pucharze Świata Juniorów na dystansie 1000m.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sanok 02-04.02.2018 - A. Faderewska  zajęła 7 miejsce w wieloboju, Michał Staszkiewicz zajął 11 miejsce w wieloboju.

Mistrzostwa Polski Młodzików-Srebrna Łyżwa Tomaszów Mazowiecki 10-11.02.2018 - Igor Masalski został Mistrzem Polski na dystansach 500 m. i 1000 m. i zajął 3 miejsce na 1500m. Julia Uziak została Wicemistrzynią Polski- w wieloboju zajęła 2 miejsce, na poszczególnych dystansach zdobyła 3 srebrne i 1 brązowy medal.
Michał Kopacz zajął 3 miejsce na 500 m. i dołączył do grona medalistów Mistrzostw Polski Młodzików, w wieloboju zajął 5 miejsce. Zuzanna Kawa zajęła 14 miejsce. W punktacji klubów chłopcy zajęli 2 miejsce a dziewczyny 3 miejsce w Polsce.
Igor i Julka wywalczyli miejsca w Reprezentacji Polski na zawody Viking Race w Holandii!

Warszawska Olimpiada Młodzieży Warszawa 09-10.12.2017- I. Masalski zajął 1 miejsce, M.Kopacz  zajął 2 miejsce, Zuzanna Kawa zajęła 6 miejsce w kategorii junior C-młodzik.

Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim- odbyło się pięć edycji zawodów w Warszawie, Lubinie, Elblągu, Zakopanem i Sanoku.

W Finale Ogólnopolskich Zawodów Dzieci zwyciężył Mateusz Śliwka - kat.12 lat i wywalczył miejsce w Reprezentacji Polski na zawody Viking Race w Holandii!
Na drugim stopniu podium stanęli- Franciszek Marzyński- kat.10 lat i Rafał Skrzydlewski- kat.11 lat. Czołowe miejsca w OZD zajmowali: Katarzyna Sobczak, Lidia Sawicka, Faustyna Marzyńska, Natalia Napłoszek, Gabriela Schodnik, Krzysztof Jankowski i Łukasz Baranowski.
W poszczególnych edycjach OZD na podium stawały sztafety chłopców i dziewcząt 4x400m. Bardzo dobrze zaprezentowały się najmłodsze panczenistki z Milanówka i zasługują na szczególne wyróżnienie: Alicja Sobczak, Aleksandra Grińkow, Julia Kowalczyk, Gloria Marzyńska, Olivia Bylina, Oliwia Napłoszek, Malwina Białecka, Amelia Michałowska, Zofia Grińkow i Emilia Skorupska.
Zawody Viking Race w  Heerenveen w Holandii-Mistrzostwa Europy Dzieci
02-03.03.2018
- miejsca w Reprezentacji Polski wywalczyło czterech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „3” Milanówek: Igor Masalski, Julia Uziak, Alicja Faderewska i Mateusz Śliwka. Największy, międzynarodowy sukces odniósł Mateusz Śliwka zdobywając 1 złoty i 4 srebrne medale Mistrzostw Europy.  W wieloboju Mateusz został Wicemistrzem Europy.
I. Masalski (kat.14 lat) zajął 4 miejsce na swoim koronnym dystansie 500m, w wieloboju był 7, A. Faderewska - (kat.15 lat)- zajęła 14 miejsce a J. Uziak ( kat. 14 lat)- 16 miejsce.
Gratuluję zawodnikom i  trenerom- p. Joannie Staszkiewicz i p. Arturowi Parchanowi osiągniętych sukcesów sportowych!