W dniach od 13 do 29 września 2017 r. do Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku, zawita wyjątkowa wystawa "Prywaciarze – początki polskiej przedsiębiorczości".

Celem wystawy jest promocja przedsiębiorczości, zmiana wizerunku mikro przedsiębiorcy, a także ukazanie barier, z jakimi spotykali się i nadal spotykają osoby, prowadzące mikro firmy.

W podróż do lat PRL zabierze nas Piotr Kutkowski – kustosz wystawy, dziennikarz, specjalista od publicystyki społecznej i reportaży podróżniczych. Podczas wystawy prezentowane będą archiwalne fotografie i dokumenty oraz oryginalne przedmioty obrazujące historię poszczególnych rzemiosł, zawodów z minionej już epoki „prywaciarzy” okresu powojennego i PRL-u. Ekspozycję uzupełniają autentyczne przedmioty z lat PRL, w tym na przykład maszynka do nabijania długopisowych wkładów czy milicyjny hełm i pałka.

Uroczysta inauguracja wystawy „Prywaciarze – początki polskiej przedsiębiorczości” odbędzie się w dniu 12 września 2017 r. o godzinie 18: 00 w Zespole Szkół nr 1 w Milanówku na ul. Piasta 14.

Wystawa przygotowana została przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa z Grodziska Mazowieckiego i będzie można ją oglądać do 29 września 2017 r.

Wystawę można ją zwiedzać w godzinach otwarcia szkoły lub w soboty i niedziele w godzinach
10: 00-14:00, po wcześniejszym uzgodnieniu w sekretariacie szkoły. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców Organizatorzy,

Zbigniew Reluga, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku

dr Bogusław Feder, Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa

Katarzyna Czajkowska, Koordynator Projektu Lokalne Centrum Kompetencji w Milanówku

 

Więcej o Wystawie i Akademii Liderów – www.wiedza3G.pl

prywaciarzezapro

Pliki do pobrania:

 

Udostępnij na: