logo MCK

Wielkimi krokami nadchodzi 4. edycja Letniego Grania w Milanówku! Będzie się działo, ponieważ zaproszeni zostali dla Was wspaniali artyści! Wpisujcie w kalendarze, najlepsze wieczory wakacji w Milanówku! Przedstawiamy Wam line-up Letniego Grania vol.4!

2 lipca, godz. 20.00

SEBASTIAN RIEDEL I MICHAŁ KIELAK

(blues, rock)

Sebastian Riedel i Michał Kielak to okazjonalny duet dwóch osobowości scenicznych wielokrotnie nagradzanych przez krajową branżę muzyczną. Każdy z ich wspólnych koncertów jest jedną wielką niespodzianką, ponieważ muzycy są znani z chęci do improwizowania
i włączaniu nowych utworów do repertuaru. Charakterystyczny głos Sebastiana Riedla w połączeniu z brzmieniem gitary akustycznej i z wirtuozerską grą Michała Kielaka na harmonijce tworzą niesamowity klimat podczas każdego koncertu. Na repertuar duetu składają się autorskie kompozycje Sebastiana Riedla, jak i utwory jego ojca Ryszarda Riedla, legendarnego, zmarłego w 1994 roku lidera grupy Dżem.

Sebastian Riedel od 1993 roku jest liderem bluesowo-rockowego zespołu Cree. Uznawany za jednego z najlepszych wokalistów i gitarzystów w naszym kraju. W 2023 roku świętuje jubileusz 30-lecia swojej pracy twórczej. Ma na swoim koncie m.in. Bluesową Płytę Roku wg Magazynu „Twój Blues” i udział w Sopot TOPtrendy 2013.

Michał Kielak należy do grona najlepszych i najbardziej rozchwytywanych harmonijkarzy w Polsce. Od 2015 roku związany ze Śląską Grupą Bluesową, której album „Tu i Teraz” otrzymał nominację do Fryderyków 2023. Regularnie zdobywa laury w plebiscycie Blues Top kwartalnika „Twój Blues”. W tym roku po raz dziesiąty zwyciężył w kategorii „Harmonijkarz Roku”. Razem z Magdą Piskorczyk, (która wystąpiła na Letnim Graniu 2022), jako pierwsi Polacy uczestniczyli w International Blues Challenge w Memphis.

Muzyka:


15 lipca, godz. 20.00

ANGELA GABER I TOMASZ DYBAŁA

(etno-jazz, etno-fusion)

Angela Gaber i Tomasz Dybała, czyli „Dobre Duchy” to muzyczny duet, który przenosi słuchaczy w tkliwe góry i rozległe doliny. W miejsca, gdzie stykają się kultury i tradycje, a także tam, gdzie nie sięga wzrok.

Angela Gaber inspiracji poszukuje w muzyce różnych kultur. Z niezwykłym wyczuciem stosuje gamę środków nawiązując do tradycji ludowych, quasidziecięcych zabaw głosem czy wręcz odrealnionej ekspresji prewerbalnej. Angela na swoim koncie posiada trzy płyty. Debiutancką “Opowieści z Ziemi”, na której znajdują się współczesne aranżacje tradycyjnych pieśni karpackich. Album został zauważony i doceniony wśród jury konkursów takich jak: Festiwal Folkowy Polskiego Radia – Nowa Tradycja, Mikołajki Folkowe oraz Festiwal Wschody. “Dobre Duchy” to z kolei płyta z autorskimi kompozycjami zespołu Angeli. Album ten znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych folkowych płyt roku 2015. „Zoria. Dziewczynka z gwiazd. Cichy memoriał” płyta ta to niezwykle osobiste kompozycje ku pamięci córeczki… Angela Gaber współpracuje również z zespołem Wa-Da-Da, a wcześniej kooperacje nawiązała z Lechem Dyblikiem, Pawłem Steczkowskim, Hanką Wójciak czy zespołami tj. Tołhaje, Matragona i Widymo.

Tomasz Dybała to niezwykle wyczulony na brzmienie gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor, realizator nagrań, aranżer. Inspirując się wieloma gatunkami muzycznymi (jazz, R&B, soul, muzyka tradycyjna, rock) realizuje się głównie w szeroko pojętej muzyce świata. Współtwórca kilku projektów muzycznych, z którymi koncertował w Polsce i za granicą, a także zdobywał nagrody, w tym trzecie miejsce w konkursie Wirtualne Gęśle na folkową płytę roku. Współpracuje z Angelą Gaber od ponad 20 lat, a jego kompozycje znalazły się na płycie „Dobre Duchy” i „Zoria. Dziewczynka z Gwiazd. Cichy memoriał”. Tomek w swojej przestrzeni muzycznej nie ogranicza się tylko do jednego instrumentu. Używa wielu środków wyrazu. Podczas koncertu loopuje i nagrywa na żywo m. in. gitarę elektryczną, bas, gitarę akustyczną, mandolinę, pianino, perkusję, duduk i inne instrumenty, tworząc w ten sposób niepowtarzalną dźwiękową materię.

Muzyka:


5 sierpnia, godz. 20.00

AGATA KARCZEWSKA

(blues, country, rock)

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha czy Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii.

W 2019 roku Agata opublikowała swój debiutancki album, „I’m Not Good at Having Fun”. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, znanym m.in. z produkcji albumów Krzysztofa Zalewskiego, Pogodno, Nosowskiej i Hey, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa. Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym.

W 2020 roku Agata Karczewska została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues. Otrzymała również Mateusza – specjalne wyróżnienie dla młodych artystów przyznawane przez radiową Trójkę. Uczestniczka projektu organizowanego przez Estradę Poznańską “Estrada w sieci: DUETY” w ramach, którego razem z Johnem Porterem, stworzyła utwór “No Way to Say Goodbye”. Obecnie pracuje nad nowym materiałem na wspólny album z Porterem.

Podczas Letniego Grania Agacie towarzyszyć będą: Tomasz Gutka – gitary, instrumenty perkusyjne oraz Wojciech Wawszczyk –  gitara basowa. 

Muzyka:


26 sierpnia, godz. 20.00

MICHAŁ KOWALONEK

(singer-songwriter, alternatywa)

Michał Kowalonek to kompozytor, autor tekstów, producent  i wokalista w zespołów Myslovitz, Snowman i Lumikulu. Tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Koncertował między innymi w Nowym Jorku, Memphis, Chicago, Londynie, Paryżu, Berlinie na jednej scenie z takimi artystami jak Ed Sheeran, Lenny Kravitz, Hozier, Karate, Archive, Franz Ferdinand czy Yann Tiersen. Michał zastąpił Artura Rojka w Myslovitz i wspólnie z zespołem współtworzył i wydał album „1577”. Po zakończeniu współpracy z Myslovitz, równolegle z nagrywaniem utworów z macierzystym zespołem Snowman, wydał swój solowy album „O miłości w czasach Powstania” w 2019 roku.

Artysta skomponował muzykę do filmu „Heart Therapy” w reżyserii Anny Zoll, zwycięzcy konkursu Nespresso Talent! podczas Cannes Film Festival 2018. Jest również kompozytorem muzyki do filmu dokumentalnego „Żelazny człowiek, dandys i diabeł rogaty” reżyserii Aleksandra Przybylskiego. Utwór „Nocne Całowanie” w jego wykonaniu, pochodzący ze składanki Klubowy Paprykarz i Oranżada przygotowanej przez Filharmonię w Szczecinie, przez wiele tygodni nie schodził z pierwszego miejsca listy przebojów Antyradia i innych rozgłośni radiowych. 

Michał Kowalonek był członkiem Męskie Granie Orkiestra 2017, a jego wykonanie utworu “Śmierć w Bikini” było jednym z singli promujących projekt Męskie Granie. Płyta Męskie Granie Orkiestra osiągnęła statut Platyny. Aktualnie pracuje nad kolejnym solowym album oraz jest w trasie koncertowej pod hasłem Michał Kowalonek – SuperSam oraz pracuje nad wspólnym albumem z czołowym kompozytorem muzyki filmowej w kraju Miro Kępińskim. Projekt  KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK wystartował na NEXT FEST w Poznaniu. 

Muzyka:


Koncerty będą się odbywać w Parku 'Zielony Dołek' (ul. Krótka 10).

Wstęp na koncerty jest bezpłatny!


Letnie Granie vol.4 w Milanówku - plakat

 

Udostępnij na: