logo ummDo 3 września zakończą się zasadnicze prace związane z budową torów na trasie Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki. Wówczas zaczną się jazdy próbne pociągów. Dla pasażerów rozkładowe kursy rozpoczną się 24 września – informuje PKP PLK.

Do 24 września, czyli do przywrócenia ruchu pociągów na linii aglomeracyjnej, utrzymana zostanie dotychczasowa zastępcza komunikacja autobusowa i bezpośrednie połączenia Kolei Mazowieckich z Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego po linii dalekobieżnej.

Od 24 września pociągi na linii grodziskiej będą jeździły z prędkością 80 km/h. W Milanówku, Brwinowie, Parzniewie, Piastowie, Ursusie  i we Włochach uruchomione zostaną tymczasowe, bezpieczne dojścia do peronów w poziomie szyn. Rozkład jazdy będzie uwzględniał takie rozwiązanie. Pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach z wyjątkiem Pruszkowa, gdzie prowadzone będą jeszcze prace na peronie.

Jak informuje nas Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PL „w Milanówku większość prac mamy już za sobą. Jest gotowa konstrukcja peronów, a nowa nawierzchnia pokrywa już praktycznie całą powierzchnię peronu. Zostały zamontowane nowoczesne słupy oświetleniowe. W tym momencie jesteśmy na etapie remontu zabytkowej wiaty oraz zaawansowanych prac w przejściu podziemnym. Prowadzone są również prace z budową odwodnienia przystanku. Trwają przygotowania do odbudowy zadaszenia przejścia podziemnego od strony ul. Krakowskiej oraz prac wykończeniowych na przystanku.”

Zakończenie wszystkich prac na trasie Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki planowane jest, zgodnie z umową, w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Udostępnij na: