Z ogromną radością i dumą informujemy, że nasza Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do konkursu OSEWyzwanie, który zakończył się dla nas WIELKĄ wygraną. Nagrodą w konkursie jest pracownia mobilna, składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu.

1606 szkół z całej Polski zgłosiło się do konkursu OSEWyzwanie, organizowanego przez NASK Państwowy Instytut Badawczy i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Do konkursu Szkoła została zgłoszona w sierpniu 2019 r. Konkurs był wieloetapowy: pierwszy etap to podpisanie umowy w sprawie Mlegitymacji, kolejny to zgłoszenie do OSE, dzięki któremu pozyskamy szybki, bezpłatny Internet. Następnie było zgłoszenie szkoły do Codeweek, zadeklarowanie uczestnictwa w OSE Hero oraz wykonanie pracy plastycznej przez Uczniów.

W czwartek, 26 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Radomiu odbyła się wspaniała uroczystość wręczenia przedstawicielom szkół z województwa mazowieckiego certyfikatów, potwierdzających zdobycie tej cennej nagrody. Certyfikaty osobiście wręczali i gratulowali sukcesu wspaniali Goście: Minister Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Minister Cyfryzacji Marek Zagórski i Dyrektor NASK PIB Jacek Leśkow.

Dziękujmy wszystkim za współpracę, wsparcie i zaangażowanie.  Szczególne podziękowania składamy na ręce p. Wicedyrektor Moniki Pierzyckiej, p. Elżbiety Dąbrowskiej, p. Agnieszki Leśniewskiej i p. Rafała Mariańskiego, a także Gabrieli Maliszewskiej uczennicy klasy 7 A, która wykonała wspaniałą pracę  plastyczną pt. „SMART SZKOŁA”. Jesteśmy przekonani, że pracownia uatrakcyjni zajęcia i przyczyni się do jeszcze lepszych wyników naszych Wspaniałych Uczniów.

Joanna Staszkiewicz
Dyrektor Szkoły

Zdjęcie tablicy wręczonej za wygranie mobilnej pracowni

Udostępnij na: