Nawiązując do zeszłorocznej edycji Projektu Edukacyjnego – Miasto, powstałego dzięki inicjatywie rodziców, Urzędu Miasta i Biblioteki Miejskiej, Fundacja dla Edukacji im. Wacława Wdowiaka zaprasza dzieci do drugiej edycji twórczej aktywności badawczej! W tym roku projekt dotyczy uczniów klas 4-6.

Między 17 listopada a 15 grudnia fundacja umożliwi dzieciom realizację własnych projektów badawczych nawiązujących do tematu przewodniego. W tegorocznej edycji jest nim: "CZŁOWIEK - dziecko"

Działania dzieci odbywać się będą pod pieczą opiekunów projektów – doświadczonych edukatorów. W kolejne soboty listopada i grudnia przeprowadzać będziemy po kolei: wdrożenie metody projektu edukacyjnego, pomożemy w stawianiu hipotez badawczych, przeprowadzeniu eksperymentu, postawieniu wniosków i wykonać prezentację wyników prac badawczych. W pracy będziemy wspierać dzieci w poczuciu sprawczości i samodzielności. Zależy nam na zaszczepieniu przekonania, że nauka to naturalna potrzeba zaspokajania ciekawości, twórcza przyjemność i zarazem dobra organizacja.

Działamy pod okiem doświadczonych pedagogów i pasjonatów oświaty. Współpracujemy z Magdaleną Wojtaś – tutorem i szkoleniowcem w dziedzinie edukacji od lat związaną z Wolną Szkołą Ursynów oraz Wojciechem Lasotą prezesem Fundacji Korczakowskiej badającym możliwości współczesnego zastosowania Korczakowskiej myśli i praktyki.

Działanie jest absolutnie bezpłatne, jedyny wkład to otwarta głowa i chęć do eksperymentowania.

Udział w projekcie, to obecność na wszystkich spotkaniach w terminach:

  • 17 i 24 listopada
  • 1, 8 i 15 grudnia

Co sobotę od godz. 9.00 przez maksymalnie cztery godziny dzieci będą pracować nad własnymi projektami badawczymi. Planujemy około półgodzinną przerwę na gry ruchowe i integracyjne oraz drugie śniadanie. Ostatni termin, 15 grudnia, to prezentacje projektów w otwartej dla mieszkańców Milanówka formule.

Istnieje możliwość, że grupy projektowe będą miały potrzebę spotkania się w tygodniu pomiędzy podanymi terminami (w sobotę większość np. instytucji jest zamknięta), takie spotkanie będzie wcześniej ustalone i skonsultowane z możliwościami czasowymi uczestników grupy.

Obowiązują zapisy. Pracować będziemy w małych grupach projektowych. Zapisy pod nr telefonu: 517 610 410 lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt jest dofinansowany ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Milanówka.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Fundacja dla Edukacji im. Wacława Wdowiaka

Infografika przedstawiająca żarówkę, która jest symbolem różnych pomysłów

Udostępnij na: