Na początku września do Straży Miejskiej w Milanówku trafiła nietypowa prośba. Grupa „O Matko!” zwróciła się o przeprowadzenie warsztatów na temat tego co zrobić w sytuacji napotkania dzikich zwierząt oraz jak się bronić przed agresywnym psem.

W takich sytuacjach nigdy nie odmawiamy!
Uczestnikami zajęć były dzieci i ich mamy. Najmłodsi są szczególnie narażeni na atak ze strony bezdomnych psów.

Często bywa, że drogę do szkoły są zmuszeni pokonać sami.

Strażnicy Miejscy podzielili się wiedzą i doświadczeniem, które wynikają z wielu interwencji, przeprowadzonych w stosunku do domowych i dzikich zwierząt.

Najmłodszych uczulali przede wszystkim aby unikać kontaktu z agresywną zwierzyną. Funkcjonariusze sprawdzili wiedzę dzieci i poprawiali błędy. Mundurowi wytłumaczyli jakie zasady należy zachować i czego nie robić, aby nie sprowokować ataku.

Warsztaty przybrały formę grupowej zabawy, która została zakończona wspólnym testem.

Po warsztatach przeprowadzonych przez Strażników Miejskich z Milanówka dzieci wiedzą już, czego nie należy robić. Wiedzą, że nie można drażnić i prowokować psów nawet gdy znajdują się za ogrodzeniem, w jaki sposób zwierzę sygnalizuje nam zamiar ataku, o tym, że nie każdy pies chce być dotykany i może to budzić jego agresje. Dzieci wiedzą też gdzie szukać pomocy i kogo powiadomić oraz jak reagować w przypadku agresji psa lub innego zwierzęcia.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i udział w warsztatach.
Instytucje, organizacje, stowarzyszenia zainteresowane podobnymi zajęciami prosimy o kontakt z Izabelą Koźbiał – Komendantem Straży Miejskiej w Milanówku.

Zastępca Komendanta Straży Miejskiej podczas warsztatów z dziećmi

Udostępnij na: