Plenerowa wystawa „Pilecki – Wyszyński. Portret podwójny”
W niedzielę odbyła się oficjalna inauguracja plenerowej wystawy „Pilecki – Wyszyński. Portret podwójny”, która zgromadziła wielu mieszkańców zainteresowanych historią dwóch wybitnych postaci XX wieku – Witolda Pileckiego i Stefana Wyszyńskiego.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji pielęgnujących dziedzictwo obu bohaterów, m.in. Muzeum Dom Rodziny Pileckich, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Instytutu Prymasa Wyszyńskiego oraz Instytutu Pileckiego.
Podczas otwarcia podkreślono, że wystawa powstała z pasji i szacunku dla wartości, którym obaj bohaterowie poświęcili swoje życie. Ekspozycja ma być przestrzenią do refleksji nad historią, odwagą i odpowiedzialnością.
Wystawę można oglądać do 18 czerwca 2026 r.
Organizatorem wydarzenia była Fundacja Nowe Znaki, a partnerami: Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, Milanowskie Centrum Kultury oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich.








