Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane filmowym rejestrowaniem  wydarzeń  z obszaru Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów do zapisywania się na warsztaty filmowe i włączenia się w działania Podkowiańskiej Wideokroniki Bis. Informacje i zapisy: Barbara Potkańska, tel. 22 758 94 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wielu z nas pamięta Podkowiańską Wideokronikę, jej twórcę – prof. Michała Bogusławskiego oraz Zespół, który pod jego kierunkiem uwieczniał na taśmie filmowej bogate życie kulturalne i społeczne Podkowy Leśnej i okolic w latach 2007-2012. Po 6 latach przerwy Wideokronika Bis ma szansę na "drugie życie" dzięki funduszom z Programu  Rozwoju Obszarów Wiejskich  oraz dotacji inwestycyjnej Miasta Podkowa Leśna.

Wniosek złożony w procedurze konkursowej przez Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich do LGD „Zielone Sąsiedztwo” – operatora programu,  dostanie dofinansowanie w wysokości 31.815 zł (całość  zadania: 50.000 zł). Kwota ta zostanie przeznaczona na wyposażenie pracowni filmowej w niezbędny sprzęt i oprogramowanie, co umożliwi rejestrację filmową lokalnych wydarzeń oraz prowadzenie w dalszej perspektywie zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym seniorów. Planowany jest zakup sprzętu wysokiej jakości: kamery, statywu wraz z głowicą, mikrofonu kierunkowego, komputera, oprogramowania do montażu oraz dysku zewnętrznego o dużej pojemności do archiwizacji materiałów.

Zapraszamy do zespołu Podkowiańskiej Wideokroniki  Bis osoby zainteresowane działalnością filmową. Warunkiem dołączenia do Zespołu  jest wzięcie udziału w bezpłatnych warsztatach filmowych. Program warsztatów  obejmuje naukę obsługi zakupionego sprzętu i oprogramowania, a także  tworzenie dokumentalnych materiałów filmowych. Warsztaty rozpoczną się w sierpniu i potrwają do końca września.


Ramowy program warsztatów „Podkowiańska Wideokronika Bis”:

I Spotkanie

Dzień I (4 godz.):

- prezentacja multimedialna dot. produkcji filmowej

- prezentacja i omówienie sprzętu wykorzystywanego do produkcji filmowej

Dzień II (4 godz.):

- praktyczne ćwiczenia ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień do profesjonalnej produkcji filmowej: przeprowadzanie wywiadu, setka dziennikarska, używanie bezprzewodowego systemu nagrywania dźwięku, oświetlenie, najczęstsze problemy w pracy reporterskiej

II Spotkanie

Dzień I (4 godz.):

- analiza reportażu na bazie profesjonalnego programu

- pisanie konspektu pod realizację reportażu w ramach wyćwiczenia "reportażowego" myślenia

- autoprezentacja przed kamerą

- pierwsze zetknięcie z kamerą, analiza materiału, wnioski oraz indywidualne rady dla każdego z uczestników

Dzień II (4 godz.):

- realizacja newsa na podstawie podanego przez prowadzącego scenariusza

- efektem będzie gotowy klip filmowy w formie krótkiego reportażu

III Spotkanie

Dzień I (4 godz.):

- realizacja reportażu

Dzień II (4 godz.):

- realizacja reportażu oraz podstawy montażu

IV Spotkanie

Dzień I (4 godz.):

- zagadnienia montażu

- zajęcia praktyczne z montażu

Dzień II (4 godz.):

- dalsza praca z programem montażowym

- premiera reportażu

- ewaluacja warsztatów

20180626 plakat

Udostępnij na: