Logo Urzędu Miasta Milanówek

Gratulacje dla naszych nauczycieli

26 sierpnia odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Akty mianowania z rąk Burmistrza Miasta Milanówka Artura Niedzińskiego odebrało 6 nauczycieli placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Milanówek, którzy w lipcu br. pomyślnie zdali egzamin.

Podczas uroczystości mianowani nauczycieli złożyli ślubowanie zgodnie z zapisami ustawy Karta Nauczyciela:

„Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny i tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”.

Zdjęcie przedstawiające dyrekcję wraz z Burmistrzem

To wyróżnienie jest dowodem na zaangażowanie nauczycieli, ich profesjonalizm oraz nieustanną dbałość o rozwój zawodowy i edukacyjny.

Akt nadania stopnia awansu zawodowego jest dokumentem potwierdzającym zdobycie przez nauczyciela kolejnego szczebla w karierze zawodowej, podwyższa on status zawodowy nauczyciela i otwiera drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu – nauczyciela dyplomowanego. Warunkiem uzyskania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego jest odbycie stażu, zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego nauczyciela oraz zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Burmistrza Miasta Milanówka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nauczycielom, jednocześnie życząc satysfakcji z pracy w zawodzie nauczyciela, dalszego rozwoju oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Zdjęcie przedstawiające kadrę nauczycielską

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności