logo Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji Vita

Drodzy Rodzice! Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita w Pruszkowie zaprasza dzieci w wieku 0 – 18 lat na 13. edycję bezpłatnych badań wad postawy i wzorców ruchowych.

Badania są przeprowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w dziedzinie fizjoterapii. Dzięki nim można szybko wykryć ewentualne wady postawy lub inne dysfunkcje w ciele.

Fizjoterapeuta zada Państwu oraz dziecku pytania, które pozwolą mu zebrać możliwie najdokładniejszy wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia oraz aktywności podejmowanej przez dziecko. Specjalista podczas badania bardzo wnikliwe obserwuje dziecko. Przeprowadza analizę całej sylwetki począwszy od ułożenia stóp, poprzez kolana biodra, kręgosłup, a skończywszy na obręczy barkowej oraz szyi. Wykonuje szereg różnych testów dających informację m. in. o sile mięśniowej dziecka, o jego wydolności, czy też ruchomości w stawach.

Dodatkowym elementem badania jest także ocena zachowania dziecka podczas całej wizyty. Ma to na celu ustalanie czy pewne zmiany zachodzące w ciele dziecka mają związek z jego psychiką.

Badanie kończy się dokładnym przekazaniem rodzicom wniosków. W tym czasie będą mogli Państwo uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, rozwiać swoje wątpliwości oraz uzyskać poradę w jaki sposób wspierać rozwój ruchowy dziecka.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z bezpłatnych badań, które będą odbywały się między 12.09-14.10.2022.

Zapisy można dokonywać pod naszym numerem telefonu 601 616 185.


 Bezpłatne badania dzieci - plakat

Udostępnij na: