Mając na uwadze oczekiwania mieszkańców Milanówka zgłaszane jeszcze w ubiegłym roku, od lutego 2020 roku Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna kontynuację działań profilaktycznych określonych w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Ponownie uruchamiony zostanie bezpłatny cykl spotkań warsztatowych pn. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” rekomendowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, rozwijający umiejętności wychowawcze i dający wsparcie rodzicom i wychowawcom w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. To program spotkań dla każdego rodzica i opiekuna, szukającego sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Program cieszył się dużym zainteresowaniem milanowskich rodziców, którzy wzięli udział w warsztatach.Uczestnicy programu podkreślali, że udział w spotkaniach nauczył ich budowania realnego poczucia własnej wartości u dziecka, zachęcania dziecka do współpracy oraz wpływania na niepożądane zachowania. Z całą odpowiedzialnością rekomendują ten program, jako bardzo przydatny i doskonalący umiejętności wychowawcze. 

Równie dużym zainteresowaniem cieszył się cykl bezpłatnych warsztatów skierowanych dla rodziców pt. „Pozytywna Dyscyplina”. Stosowana podczas prowadzenia tych warsztatów metoda polegajaca na uczeniu się okazywania szacunku dla innych ludzi i postrzegania dziecka, które się źle zachowuje, jako dziecka zniechęconego oraz wspieraniu go i uczeniu umiejętności życiowych. Udział w spotkaniach nauczy rodziców i opiekunów m.in. jak być uprzejmym i stanowczym jednocześnie. 

Otwarte spotkania profilaktyczne w Milanówku dotyczące współczesnych problemów i poszukiwania możliwości ich rozwiązań pozwolą uczestniczącym w nich rodzicom i opiekunom na doskonalenie swoich umiejętności wychowawczych.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Zapisy na warsztaty prowadzi Pani Magdalena Jachna oraz Pani Paulina Tokarska z Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanówku przy ul. Kościuszki 58, tel. 22 724 94 69 lub 797 832 787, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plakat promujący otwarte spotkania profilaktyczne w Milanówku

 

Udostępnij na: