Logo Grodziskiego Klubu Szermierczego - Szermierka

Jeden z czerwcowych weekendów dla wszystkich szermierzy z całej Polski był momentem, do którego przygotowywali się przez cały sezon.

W Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się 4-5 czerwca w Koninie, wystartowali również reprezentanci Grodziskiego Klubu Szermierczego. W turnieju indywidualnym najlepiej spisała się Oliwia Dwornik, która zajęła 3. miejsce. Z kolei w kat. mężczyzn bardzo dobrze wypadł Franek Kossut - mieszkaniec Milanówka, który uplasował się na 6. pozycji. To już kolejny sukces Franka, pokazujący jego determinację i zaangażowanie, a przynależność do najlepszej krajowej ósemki na Mistrzostwach Polski stanowi dla niego początek dalszej, owocnej kariery. Pozostali zawodnicy również walczyli bardzo dzielnie, zdobywali kolejne trafienia i doświadczenie, które mamy nadzieje, przełoży się na ich późniejsze wyniki.

Drugiego dnia w  rywalizacji zespołowej na planszach walczyły nasze 3 składy. Męska drużyna Grodziski Klub Szermierczy I (Franek Kossut, Daniel Golubev, Ignacy Banasiak, Jeremi Wojtalik) zajęła dobre 4. miejsce, ulegając w walce o medal zawodnikom z zaprzyjaźnionego klubu UKS Szabla Ząbki. Dziewczyny z kolei w składzie Oliwia Dwornik, Agata Żółtowska, Hania Żuławska i Ania Rusak, po zaciętych bojach wywalczyły 8 miejsce.

Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy po raz kolejny pokazali, że ich serce należy do szabli!

Franek Kossut - mieszkaniec Milanówka, który uplasował się na 6. pozycji

Oliwia Dwornik, która zajęła 3. miejsce

fot. Krzysztof Karlicki


Działalność Grodziskiego Klubu Szermierczego – „Szermierka” współfinansowana jest z Budżetu Miasta Milanówka.

Udostępnij na: