Jak co roku, w jeden z zimowych wieczorów, Przedszkole nr 1 „Pod Dębowym Listkiem” w Milanówku gościło w swoich progach młodych artystów.

25 stycznia 2020 r. w siedzibie Przedszkola odbył się koncert finałowy XIV edycja konkursu wokalnego „Zima w Milanówku”. Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana w ramach obchodów 100 lecia gminy Milanówek.

Organizatorzy – Przedszkole nr 1 oraz Milanowskie Centrum Kultury – dołożyli wszelkich starań, aby koncert odbył się na najwyższym poziomie.

Rangę konkursu podniosło objęcie tej imprezy honorowym patronatem przez:

  • Burmistrza Miasta Milanówka – Piotra Remiszewskiego,
  • Burmistrza Gminy Grodzisk Mazowiecki – Grzegorza Benedykcińskiego,
  • Burmistrza Gminy Brwinów – Arkadiusza Kosińskiego.

W tym roku poziom konkursu był niezwykle wysoki. Koncert finałowy poprzedzały przesłuchania. Otrzymaliśmy około 60 zgłoszeń, w sumie było 150 uczestników z Milanówka, Grodziska Mazowieckiego, Żółwina, Książenic, Jaktorowa, Nadarzyna i okolicznych gmin. Jurorzy - Aleksandra Boniecka, Alicja Brzeska, Piotr Iwicki i Jerzy Smolarek -  podjęli się trudnego zadania i wyłonili laureatów konkursu.

Koncert finałowy rozpoczął się pięknym akcentem – wypuszczeniem białych balonów, które ukryte były w prezencie w kolorach milanowskiego herbu. Mimo braku zimowej aury, Przedszkolu udało się stworzyć niepowtarzalny klimat. Ozdobą koncertu finałowego były przepiękne fotografie, przedstawiające Milanówek w szacie zimowej. Zdjęcia pozyskane zostały dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Milanowskiego Centrum Kultury.

Na koncert przybyli liczni goście: samorządowcy, dyrektorzy, nauczyciele, rodziny oraz przyjaciele laureatów, a także sponsorzy i przedstawiciele mediów. W tym roku Obiektywna Gazeta Internetowa prowadziła transmisję koncertu finałowego na żywo.

Koncert zakończył się wzruszającym występem uczniów Pana Dariusza Biernackiego, którzy wspólnie zaśpiewali „Kolędę dla nieobecnych”. W ten sposób podziękowano Panu Dariuszowi Biernackiemu, który był współorganizatorem konkursu, wieloletnim członkiem i przewodniczącym Jury. Ciepłe wspomnienia i serdeczne podziękowania skierowała Małgorzata Trębińska – pomysłodawca i współorganizator konkursu oraz Dorota Malarska, Dyrektor Przedszkola nr 1 „Pod Dębowym Listkiem”.

Lista laureatów dostępna jest na stronie internetowej przedszkola → link

Występ dzieci podczas konkursu

Wszystkie występujące dzieci

Występ uczniów Dariusza Biernackiego, którzy wspólnie zaśpiewali „Kolędę dla nieobecnych”

 

Udostępnij na: