13 maja w Milanowskiej Prywatnej Szkole Podstawowej z okazji finału XVIII już edycji konkursu pt. „Ocalić od zapomnienia” spotkali się ludzie, którzy zauważają i doceniają to, co w naszej najbliższej okolicy ulega zniszczeniu i zapomnieniu.

Dzięki konkursowi organizowanemu od wielu lat przez tę szkołę uczestnicy konkursu nie pozwalają odejść w niepamięć miejscom i osobom będącym częścią naszych „małych ojczyzn”. Co roku przy kolejnej edycji konkursu przekonujemy się jak wielu młodych ludzi jest wrażliwych na otaczające nas relikty przeszłości, pragną ocalić pamięć o miejscach i ludziach, którzy zostawili swój ślad w naszej lokalnej historii.

Organizatorzy konkursu dają uczestnikom możliwość wyboru formy wyrazu swojej „pamięci” w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i multimedialnej. Daje to szansę zaprezentować młodzieży różne talenty. Młodzież pięknie maluje i genialnie rysuje. W pracach literackich stosuje ciekawe formy, niecodzienne narracje, a nawet próbuje swoich sił, z wyśmienitym skutkiem,  w poezji. Reżyseruje, przeprowadza wywiady i tworzy filmy dokumentalne.  Wielkie brawa należą się zatem naszym młodym twórcom za kunszt, a Milanowskiej Prywatnej Szkole Podstawowej za aspekt wychowawczy i poznawczy konkursu, za naukę współzawodnictwa w miłej, twórczej atmosferze. Zarówno uczestnikom, jak i organizatorom gratulujemy ciągłego podnoszenia jakości, która charakteryzuje konkurs „Ocalić od zapomnienia”.

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Ogromne podziękowania i gratulacje składamy również rodzicom i nauczycielom, bez pomocy których udział dzieci i młodzieży w konkursie nie byłby możliwy.  Podziękowania należą się również Starostwu Powiatowemu za objęcie konkursu patronatem.  Nie można nie wspomnieć o koordynatorkach XVIII edycji „Ocalić od zapomnienia”- p. Dorocie Łempickiej i p. Mili Wdowiak- Żerańskiej (zasiadających także w jury), które przez cały rok planują i pracują przy organizacji konkursu. Dla organizatorów największą nagrodą jest tak liczny udział młodych ludzi każdego roku w konkursie.

Wystawę nagrodzonych prac plastycznych będzie można oglądać od 26 lipca w grodziskiej Mediatece.

A za rok zapraszamy, by po raz dziewiętnasty już wspólnie „ocalić od zapomnienia”.

Edyta Drzewiecka

Wystawa

Zdjęcie grupowe

Udostępnij na: