Zapraszamy na kolejny interaktywny wykład dla dzieci i młodzieży w ramach Akademii Talentów przy Bibliotece w Milanówku.

10 marca o godz. 12.00 w Sali Konferencyjnej przy ul. Spacerowej 4, Jacek Błoniarz- współpracownik Centrum Nauki Kopernik poprowadzi wykład pt. "Skąd się biorą kolory".

Co jest potrzebne aby widzieć kolory? Czym jest białe światło? Jak zrobić tęczę?Dlaczego przedmiot może być przezroczysty? Na te i inne pytania odpowie Jacek Błoniarz przedstawiając dzieciom i młodzieży różnorodne doświadczenia z użyciem specjalnych okularów.

Przed wykładem rozdane zostaną okulary dyfrakcyjne, dzięki którym wszyscy będą mieli okazję wykonania eksperymentów optycznych.

10 marca zainaugurujemy drugi wykład w drugim semestrze Akademii Talentów działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Młodzi studenci z Milanówka mieli już okazję uczesniczyć w interaktywnych wykładach z elementami pokazu z przyrody, chemii, matematyki i paleontologii. Największym powodzeniem cieszyły się wykłady zatytułowane "Czego nie wiecie o dinozaurach?"Żyć i przeżyć - rośliny" czy też wzbudzający najwięcej emocji wśród studentów warsztat z pokazem o fraktalach.

W pierwszym semestrze można było wziąć udział w kreatywnych warsztatach zorganizowanych przez stowarzyszenie Stospotkań i uczesniczyć w projektach dedykowanych naszemu miastu takich jak "Alfabet milanowskich willi" czy "Historia willi Banczewianka".

Drugi semestr rozpoczeliśmy w lutym wraz z prowadzącym - Pawłem Jaskólskim, mieszkańcem Milanówka i twórcą zespołu naukowo-pokazowego pod nazwą "Heweliusze nauki".

Bardzo się cieszymy, że tak licznie uczestniczycie w sobotnich spotkaniach Akedemii Talentów! Dziękujemy za super zaangażowanie i świetną atmosferę! 

Wstęp na wykład w ramach Akademii Talentów jest wolny!.

Prosimy o przyniesienie ze sobą indeksów.

20180307 plakat


 

Akademia Talentów - odsłona druga
Akademia Talentów - odsłona druga
Akademia Talentów - odsłona druga
Akademia Talentów - odsłona druga
Akademia Talentów - odsłona druga
Akademia Talentów - odsłona druga
Akademia Talentów - odsłona druga

Udostępnij na: