Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Komunikat WKD w sprawie organizacji ruchu pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej na linii WKD w dniach: 01-31.10.2022 - grafika
Urząd Miasta

  Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z kolejnymi etapami robót budowlanych w zakresie budowy drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska w dniach od 01.10.2022 (sobota) do dnia 31.10.2022 (poniedziałek) na linii WKD będą wprowadzane ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać w poszczególnych dniach ww. okresu specjalny rozkład jazdy.

Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie - grafika
Urząd Miasta

Szanowni Państwo, pragniemy przypomnieć, że Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Grodziskim.

Planowane wyłączenia prądu - grafika
Urząd Miasta

W dniach 27-29 września nastąpi przerwa w dostawie energii w obszarze:

Ocena wpływu projektów UE (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) zrealizowanych w WOF - grafika
Urząd Miasta

Centrum Unijnych Projektów Transportowych zleciło przeprowadzenie oceny wpływu projektów UE (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) zrealizowanych w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym. Celem głównym analizy jest dostarczenie wiedzy o wpływie zrealizowanych, w ramach POIiŚ 2014 – 2020, projektów transportowych na terenie WOF szczególnie na sytuację społeczno-gospodarczą, mobilność mieszkańców, udział transportu zbiorowego w udziale modalnym (modal-split), zmniejszenie zatłoczenia na drogach oraz wpływ na środowisko.

XVI edycja Milanowskiego Liścia Dębu - grafika
Kultura i rozrywkaUrząd MiastaPrzypięte

Czas nagrodzić najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych w rozwój naszej społeczności Milanowian! Rusza 16 edycja nagrody „Milanowski Liść Dębu” uhonorowującej szczególne zasługi dla naszego miasta!

Konsultacje projektu uchwały w sprawie: Programu współpracy Miasta Milanówka z organizacjami pozarządowymi na rok 2023 - grafika
Konsultacje społeczneUrząd Miasta

Burmistrz Miasta Milanówka przedstawia do konsultacji projekt uchwały Rady Miasta Milanówka w sprawie: Programu współpracy Miasta Milanówka z organizacjami pozarządowymi na rok 2023

Informacja dot. dodatku węglowego dla osób fizycznych - grafika
Urząd Miasta

Uprzejmie informujemy, iż w oczekiwaniu na nowelizację Ustawy o dodatku węglowym przesunięty został termin rozpatrywania wniosków o jego przyznanie.

Komunikat WKD w sprawie organizacji ruchu pociągów na linii WKD w dniach: 01.09.2022–30.09.2022 (aktualizacja nr 3) - grafika
Urząd Miasta

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z zamknięciem w dniach: 19-23.09.2022 (poniedziałek-piątek) przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim, zmianie ulegnie organizacja zastępczej komunikacji autobusowej realizującej w godz. 8:45-17:00 połączenia w relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 - Spotkania z Sigurbjörg Karlsdóttir – opowiadaczką z Islandii - grafika
Urząd Miasta

Już niedługo, bo w dniach 16-18 września, Islandia zawita do Milanówka! Musszelka, Milanowskie Centrum Kultury i Zespół Szkół Gminnych nr 1 im. Piotra Skargi w Milanówku zapraszają na trzy spotkania z Sigurbjörg Karlsdóttir – opowiadaczką z Islandii. Spotkania odbywają się w ramach Europejskie Dni Dziedzictwa i są częścia międzynarodowego projektu „Drzewa cenniejsze niż złoto”.

 Świętujcie z WuKaDką Europejski Tydzień Mobilności - grafika
Urząd Miasta

Od 16 do 22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności – święto zrównoważonego transportu. WuKaDka z tej okazji przygotowała dla podróżnych szereg atrakcji – zarówno mały jak i duży podróżny znajdzie coś dla siebie. Jak co roku zwieńczeniem ETM będzie Dzień bez samochodu, podczas którego przejazdy wszystkimi pociągami oraz autobusami komunikacji zastępczej uruchamianymi na linii WKD będą bezpłatne.   W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności Warszawska Kolej Dojazdowa przygotowała dla swoich pasażerów m.in. konkurs fotograficzny i zabawy dla dzieci promujące transport publiczny. Ponadto w dniu 17.09.2022 (sobota) możemy spotkać się na stoisku WuKaDki na pikniku organizowanym na terenie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie (zajezdnia „Stalowa”). W dniu 18.09.2022 (niedziela) w godzinach 12:00-17:00 podczas Dnia Otwartego w WKD będzie można bezpłatnie zwiedzić Izbę Tradycji EKD/WKD wraz z historyczną halą EKD, przejechać się rikszą, obejrzeć tabor wykorzystywany na linii WKD, zajrzeć do hali przeglądowo-naprawczej i na stoisko firmowe, a także zrobić sobie zdjęcie z wiewiórką Wukadką. Po tych weekendowych atrakcjach wspólnie z Miastem Podkowa Leśna w dniach 19-20.09.2022 w godzinach 7:00-8:30 zapraszamy podróżnych na stację Podkowa Leśna Główna na gorącą kawę i herbatę. Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Mobilności jest Dzień bez samochodu – 22.09.2022 w WuKaDce będzie obowiązywać oferta "Dzień bez samochodu w WKD", w ramach której przejazdy wszystkimi pociągami oraz autobusami komunikacji zastępczej uruchamianymi na linii WKD są bezpłatne.