logo Milanowskiego Centrum Kultury

Drodzy mieszkańcy, wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Już wkrótce w naszym mieście będzie można w pełni odczuć tę wyjątkową i magiczną świąteczną atmosferę!

18 grudnia 2021 r. Milanowskie Centrum Kultury we współpracy z wieloma instytucjami i osobami prywatnymi organizuje dla mieszkańców Milanówka „Świąteczne spotkanie”. Tego dnia teren przed MCK (ul. Kościelna 3) zamieni się w prawdziwie świąteczną krainę. Będzie można skosztować bożonarodzeniowych potraw, posłuchać kolęd i pastorałek. Odbędzie się kiermasz oraz warsztaty, a co najważniejsze odczuwalna będzie ciepła, rodzinna i świąteczna atmosfera.

Oprócz tego, w ten wyjątkowy czas, wzorem poprzednich lat, Milanowskie Centrum Kultury wraz z Centrum Usług Społecznych pragnie otoczyć troską osoby samotne i potrzebujące, obdarowując je świątecznymi paczkami przygotowywanymi wspólnie z mieszkańcami.

Osoby, które zechciałyby wziąć udział w przygotowywaniu paczek dla potrzebujących lub wesprzeć finansowo/rzeczowo to przedsięwzięcie mogą:

  • dostarczyć do MCK produkty, które przydadzą się do paczek.
  • pomóc finansowo przelewając darowiznę na konto MCK, a za te pieniądze zostaną zakupione produkty do paczek.
  • pomóc pakować paczki (tu uśmiechamy się do wolontariuszy!)
  • przekazywać informację dalej, by usłyszały o akcji firmy i przedsiębiorcy

A jeśli jesteś przedsiębiorcą chętnie zostaną przyjęte produkty, które produkujesz masowo!

Przygotowane paczki zostaną rozdane osobom najbardziej potrzebującym, wskazanym przez milanowskie Centrum Usług Społecznych.

Jesteśmy przekonani, że działania społeczne i filantropijne dają ogromną satysfakcję oraz stanowią godny naśladowania przykład zaangażowania w sprawy społeczne i publiczne. Wierzymy, że Państwa pomoc umożliwi zrealizowanie zamierzonej inicjatywy w myśl słów Ojca Świętego Franciszka: „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.


Szczegóły na stronie Milanowskiego Centrum Kultury oraz pod numerem telefonu - 22 758 32 34.


Świąteczna paczka - plakat

Udostępnij na: