Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Dotacje na kolektory słoneczne

Gmina Milanówek zamierza przystąpić do „Zintegrowanego Programu dotacji do 70% na zakup zestawów solarnych „organizujemy spotkanie, dzięki któremu mieszkańcy naszej gminy będą mogli uzyskać dotacje do 70% na zakup zestawów solarnych.
Przedmiotem Programu jest dostarczenie , zainstalowanie i uruchomienie kompletnych zestawów solarnych do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Operatorem i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest firma Hetman- CB Sp. z o.o.
Beneficjentami niniejszego programu są osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania jednorodzinnym lub wielorodzinnym budynkiem mieszkalnym, któremu mają służyć zakupione kolektory słoneczne.
Warunkiem skorzystania z w/w programu jest m.in. zaciągnięcie przez beneficjenta preferencyjnego kredytu udzielonego w ramach programu NFOŚiGW, który pokryje 45% wartości inwestycji (szczegółowe dane pod adresem www.nfosigw.gov.pl), druga część dotacji do 25% udzielona będzie przez Operatora Programu i będzie miała charakter umowy cywilno-prawnej. Należy również posiadać odpowiednie warunki techniczne pozwalające na zainstalowanie kolektorów słonecznych oraz udzielać Operatorowi Programu informacji o efektywności zainstalowanego układu solarnego oraz aktualnego sposobu pozyskiwania energii.
Mieszkańcy  zainteresowani udziałem w programie zapraszani są na spotkanie, które odbędzie się 13 października 2011 r. (czwartek) o godz.18.00 w sali Zespołu Szkół Gminnych Nr 3 w Milanówku, ul. Żabie Oczko 1. W spotkaniu  weźmie udział przedstawiciel firmy Hetman-cb, który udzieli wyczerpujących informacji oraz odpowie na wszelkie pytania dotyczące szczegółów w/w Programu.


Wersja do druku